• e diel, 19 maj 2024
BDI të shtunën mban konventën promovuese për kandidatin e tyre për president Bujar Osmani

BDI të shtunën mban konventën promovuese për kandidatin e tyre për president Bujar Osmani

Shkup, 5 mars 2024 (MIA) - Me moton “Koha për presidentin e parë shqiptar”, Bashkimi Demokratik për...

Gjermania dhe Franca duan furnizim më të mirë me municion për Ukrainën

Gjermania dhe Franca duan furnizim më të mirë me municion për Ukrainën

Paris, 5 mars 2024 (MIA) – Gjermania dhe Franca dëshirojnë të punojnë së bashku për të siguruar furn...

Bekteshi: Do të reagojmë nëse ka keqpërdorime me çmimet deri në fillimin e ligjit për parandalimin e praktikave tregtare jokorrekte

Bekteshi: Do të reagojmë nëse ka keqpërdorime me çmimet deri në fillimin e ligjit për parandalimin e praktikave tregtare jokorrekte

Shkup, 5 mars 2024 (MIA) - Ministria e Ekonomisë do të marrë vendime të cilat sipas ministrit dikast...

Suspendohet Hesus Hill Manzano, arbitri i ndeshjes Valencia –Real Madrid

Suspendohet Hesus Hill Manzano, arbitri i ndeshjes Valencia –Real Madrid

Valencia, 5 mars 2024 (MIA) - Gjyqtari spanjoll Hesus Hill Manzano është suspenduar pas një vendimi...

Bajden paralajmëron për situatë të rrezikshme nëse nuk vjen deri te ndërprerja e zjarrit në Gazë përmes Ramazanit

Bajden paralajmëron për situatë të rrezikshme nëse nuk vjen deri te ndërprerja e zjarrit në Gazë përmes Ramazanit

Hagerstaun, 5 mars 2024 (MIA) - Presidenti amerikan, Xhozzef Bajden sot deklaroi se është e domosdos...

Bregu Perëndimor: Armata izraelite ka qëlluar për vdekje një adoleshent palestinez pas sulmit me thikë

Bregu Perëndimor: Armata izraelite ka qëlluar për vdekje një adoleshent palestinez pas sulmit me thikë

Ramalla, 5 mars 2024 (MIA) - Armata izraelite qëlloi për vdekje një 16-vjeçar pasi ai goditi me thik...

Së paku tre civilë e humbën jetën në një sulm izraelit në Liban

Së paku tre civilë e humbën jetën në një sulm izraelit në Liban

Bejrut, 5 mars 2024 (MIA) - Një çift dhe djali i tyre u vranë sot në një sulm izraelit ndaj një...

Duda: Polonia është e gatshme të mbrojë partnerët e saj të NATO-s në çdo moment

Duda: Polonia është e gatshme të mbrojë partnerët e saj të NATO-s në çdo moment

Varshavë, 5 mars 2024 (MIA) - Polonia është e gatshme të mbrojë partnerët e saj të NATO-s në çdo mom...

Fejsbuku, Instagrami dhe Mesinxheri sërish vihen në funksion

Fejsbuku, Instagrami dhe Mesinxheri sërish vihen në funksion

San Francisko, 5 mars 2024 (MIA) - Rrjetet sociale Fejsbuk dhe Instagram si dhe aplikacionet mesinxh...

Berisha mbetet në arrest shtëpiak, Gjykata supreme ia refuzoi ankesën

Berisha mbetet në arrest shtëpiak, Gjykata supreme ia refuzoi ankesën

Tiranë, 5 mars 2024 (MIA) - Gjykata supreme sot e hodhi poshtë ankesën e ish-kryeminisstrit të...

Netanjahu: Do të bëjmë gjithçka për të siguruar lirinë e obligimeve fetare gjatë muajit të Ramazanit

Netanjahu: Do të bëjmë gjithçka për të siguruar lirinë e obligimeve fetare gjatë muajit të Ramazanit

Jerusalem, 5 mars 2024 (MIA) - Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu sot deklaroi se do të bëjë g...

Bajdeni: SHBA-ja nuk do të qëndrojë mënjanë, po bëjmë gjithçka që mundemi për t'i ndihmuar civilët në Gaza

Bajdeni: SHBA-ja nuk do të qëndrojë mënjanë, po bëjmë gjithçka që mundemi për t'i ndihmuar civilët në Gaza

Uashington, 5 mars 2024 (MIA) - Presidenti amerikan Xho Bajden deklaroi sot se SHBA-ja nuk do të qën...

Takim i ministrit Toshkovski me zëvendësambasadoren e Suedisë Bibi Gramson

Takim i ministrit Toshkovski me zëvendësambasadoren e Suedisë Bibi Gramson

Shkup, 5 mars 2024 (MIA) - Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, ka pasur takim p...

Presidentja Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Jonathan Hargreaves

Presidentja Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Jonathan Hargreaves

Prishtinë, 5 mars 2024 (MIA)- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka pranuar letr...

Makron dhe Pavel: Ndihmë e plotë për Ukrainën përveç dërgimit të njësive luftarake

Makron dhe Pavel: Ndihmë e plotë për Ukrainën përveç dërgimit të njësive luftarake

Pragë, 5 mars 2024 (MIA) - Presidentët e Francës dhe Çekisë, Emanuel Makron dhe Petr Pavel sot në Pr...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR