• e martë, 18 qershor 2024
Shtëpia e Bardhë: Nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore në Ukrainë

Shtëpia e Bardhë: Nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore në Ukrainë

Uashington, 13 mars 2024 (MIA) - Shtëpia e Bardhë sot njoftoi se nuk sheh shenja se Moska është e ga...

Blinkeni dhe Boreli në Uashington biseduan për fuqizimin e mëtutjeshëm të partneritetit mes BE-së dhe SHBA-së

Blinkeni dhe Boreli në Uashington biseduan për fuqizimin e mëtutjeshëm të partneritetit mes BE-së dhe SHBA-së

Bruksel, 13 mars 2024 (MIA) - Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe...

Austria ka dëbuar dy diplomatë rusë

Austria ka dëbuar dy diplomatë rusë

Vjenë, 13 mars 2024 (MIA) - Austria ka shpallur dy diplomatë rusë si persona non grata, informuan me...

Danimarka fillon të rekrutojë gra për ushtri

Danimarka fillon të rekrutojë gra për ushtri

Kopenhagë, 13 mars 2024 (MIA) - Danimarka planifikon të rekrutojë gra për shërbim ushtarak, zbuloi s...

Drin Ahmeti tërhiqet nga funksioni udhëheqës në

Drin Ahmeti tërhiqet nga funksioni udhëheqës në "Top industris", njoftoi kompania

Shkup, 13 mars 2024 (MIA) - Drin Ahmeti, nipi i liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, themelues dhe pronar...

Diplomatët e huaj e përshëndetën vendimin e qeverisë kosovare për ndarjen e tokës Manastirit të Deçanit

Diplomatët e huaj e përshëndetën vendimin e qeverisë kosovare për ndarjen e tokës Manastirit të Deçanit

Prishtinë, 13 mars 2024 (MIA) - Shumë diplomatë perëndimorë të akredituar në Kosovë e përshëndetën v...

Normalizohet komunikacioni drejt vendkalimit kufitar Bllacë e Poshtme

Normalizohet komunikacioni drejt vendkalimit kufitar Bllacë e Poshtme

Shkup, 13 mars 2024 (MIA) - Komunikacioni drejt vendkalimit kufitar Bllacë e Poshtme nga ora 18:25 z...

Varheji: Në Këshillin e BE-së ka qëndrim pozitiv për propozimin e KE-së për fillimin e bisedimeve me BeH

Varheji: Në Këshillin e BE-së ka qëndrim pozitiv për propozimin e KE-së për fillimin e bisedimeve me BeH

Bruksel, 13 mars 2024 (MIA) - Në Këshillin e BE-së ka qëndrim pozitiv për propozimin e Komisionit Ev...

Pengmarrësit kërkojnë ryshfet për lirimin e nxënësve të rrëmbyer në veri të Nigerisë

Pengmarrësit kërkojnë ryshfet për lirimin e nxënësve të rrëmbyer në veri të Nigerisë

Abuxha, 13 mars 2024 (MIA) - Grupi i armatosur që javën e kaluar rrëmbeu 286 nxënës dhe të punsuar n...

BE-ja ra dakord për një pako prej pesë miliardë euro për të financuar armët për Ukrainën

BE-ja ra dakord për një pako prej pesë miliardë euro për të financuar armët për Ukrainën

Bruksel, 13 mars 2024 (MIA) - Vendet anëtare të BE-së u pajtuan sot që të shtojnë pesë miliardë euro...

Petliçkovski dhe Stevanoviq dëshmuan në rastin

Petliçkovski dhe Stevanoviq dëshmuan në rastin "Zhan Mitrev", gjykimi vazhdon më 1 prill

Shkup, 13 mars 2024 (MIA) - Në Gjykatën Themelore Penale në Shkup sot vazhdoi gjykimi kundër Zhan Mi...

Begaj: Gjatë marrjes së vendimeve, Kosova më shumë t'i dëgjojë SHBA-në dhe BE-në

Begaj: Gjatë marrjes së vendimeve, Kosova më shumë t'i dëgjojë SHBA-në dhe BE-në

Tiranë, 13 mars 2024 (MIA) - Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj deklaroi se Kosova duhet më shumë...

Kuvendi i miratoi ndryshimet në Ligjin për media dhe Ligjin për lojërat e fatit

Kuvendi i miratoi ndryshimet në Ligjin për media dhe Ligjin për lojërat e fatit

Shkup, 13 mars 2024 (MIA) - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në vazhdimin e seancës...

Takim Ulutash -  Kurti : Koordinimi i institucioneve të sigurisë së Kosovës me KFOR-in është me rëndësi kyçe

Takim Ulutash - Kurti : Koordinimi i institucioneve të sigurisë së Kosovës me KFOR-in është me rëndësi kyçe

Prishtinë, 13 mars 2024 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i Mbrojtjes, Ejup M...

Osmani në takim me zëvendës negociatoren kryesore dhe sekretaren shtetërore në SÇE, Drita Abdiu Halili

Osmani në takim me zëvendës negociatoren kryesore dhe sekretaren shtetërore në SÇE, Drita Abdiu Halili

Shkup, 13 mars 2024 (MIA) - Ministri Osmani mori pjesë në brifingun me zëvendës kryenegociatoren dhe...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR