• e diel, 19 maj 2024
Kriza e pengjeve në Gjermani: Një grua ka hyrë në një klinikë, ka ndezur një pishtar dhe është kërcënuar

Kriza e pengjeve në Gjermani: Një grua ka hyrë në një klinikë, ka ndezur një pishtar dhe është kërcënuar

Ahen, 4 mars 2024 (MIA) -  Një operacion i madh policor dhe zjarrfikës është në vijim në spital...

Pendarovski: Në raundin e dytë jam i sigurt se do të jem fitues

Pendarovski: Në raundin e dytë jam i sigurt se do të jem fitues

 Shkup, 4 mars 2024 (MIA)  - Presidenti aktual dhe kandidat për mandat të ri Stevo Pendaro...

Berbok: Qeveria e Malit të Zi është e përkushtuar ndaj reformave të cilat do ta sjellin   në BE

Berbok: Qeveria e Malit të Zi është e përkushtuar ndaj reformave të cilat do ta sjellin në BE

 Podgoricë, 4 mars 2024 (MIA) - Qeveria e Malit të Zi ka treguar qartë se është e përkushtuar q...

Siljanovska-Davkova: Në vend që të promovojë ide dhe projekte, pushteti e  harxhon energjinë   në erë, fyerje dhe mohime

Siljanovska-Davkova: Në vend që të promovojë ide dhe projekte, pushteti e harxhon energjinë në erë, fyerje dhe mohime

Shkup, 4 mars 2024 (MIA) - Pushteti i shkaktoi dëm të madh Maqedonisë me marrëveshjen për fqinjësi t...

Xhek Tesheira ra dakord për një dënim me 16 vjet burg për shkak të publikimit të informacioneve nga Pentagoni

Xhek Tesheira ra dakord për një dënim me 16 vjet burg për shkak të publikimit të informacioneve nga Pentagoni

 Uashington, 4 mars 2024 (MIA) -  Xhek Tesheira, 22-vjeçari i akuzuar për publikimin e dok...

Kuba po lufton me mungesë serioze të qumështit, karburanteve dhe ilaçeve

Kuba po lufton me mungesë serioze të qumështit, karburanteve dhe ilaçeve

 Havanë, 4 mars 2024 (MIA)  - Kuba sot konfirmoi   se ka kërkuar ndihmë nga Programi...

Franca e futi të drejtën e abortit në Kushtetutë

Franca e futi të drejtën e abortit në Kushtetutë

Paris, 4 mars 2024 (MIA) - Parlamenti francez sot votoi për futjen e së drejtës së abortit në K...

Program kombëtar i domosdoshëm për parandalimin e obezitetit, në vendin tonë nuk ka ende një regjistër për sëmundjen E66

Program kombëtar i domosdoshëm për parandalimin e obezitetit, në vendin tonë nuk ka ende një regjistër për sëmundjen E66

Shkup, 4 mars 2024 (MIA) - Është i domosdoshëm një program kombëtar për...

Mbledhja e parlamentit shqiptar sapo filloi u mbyll, demokrati Noka sulmoi fizikisht një pjesëtar të sigurimit

Mbledhja e parlamentit shqiptar sapo filloi u mbyll, demokrati Noka sulmoi fizikisht një pjesëtar të sigurimit

Tiranë, 4 mars 2024 (MIA) - Mbledhja e sotm plenare që duhej të mbahej ssot vonë pasdite, vetëm...

Ambasadori i Izraelit në KB ka treguar një video me terrorizëm që dyshohet se është kryer nga personeli i KB-së

Ambasadori i Izraelit në KB ka treguar një video me terrorizëm që dyshohet se është kryer nga personeli i KB-së

Nju-Jork, 4 mars 2024 (MIA) - Izraeli mbështeti akuzat e tij për terrorizëm kundër Agjencisë së KB-s...

Përfaqësuesi palestinez në KB: Epoka e pandëshkueshmërisë së Izraelit duhet të përfundojë

Përfaqësuesi palestinez në KB: Epoka e pandëshkueshmërisë së Izraelit duhet të përfundojë

Nju-Jork, 4 mars 2024 (MIA) - Përfaqësuesi palestinez në KB, Riad Manusr e porositi botën të me...

Lapid: Qeveria e Netanjahut është ëndrra e armiqve të vendit

Lapid: Qeveria e Netanjahut është ëndrra e armiqve të vendit

Jerusalem, 4 mars 2024 (MIA) - Lideri i opozitës izraelite Jair Lapid sot pavarësisht pretendimit të...

SHBA-ja u bëri thirrje shtetasve të saj që të largohen menjëherë nga Haiti për shkak të përshkallëzimit të dhunës

SHBA-ja u bëri thirrje shtetasve të saj që të largohen menjëherë nga Haiti për shkak të përshkallëzimit të dhunës

Port-O-Prens, 4 mars (MIA) - SHBA-ja sot u ka bërë thirrje qytetarëve të saj që të largohen nga Hait...

Bytyqi në

Bytyqi në "Forumin e Biznesit Kapaonik": Përmes bashkëpunimit rajonal drejt rritjes së konkurencës të ekonomive vendore

Shkup, 4 mars 2024 (MIA) - Zëvendëskryetari i Qeverisë i obliguar për Çështje Ekonmoike, Koordinim t...

Hovenier: Nga Kosova presim përpjekje të ripërtërira për  vazhdimin e rrugës  drejt BE-së

Hovenier: Nga Kosova presim përpjekje të ripërtërira për vazhdimin e rrugës drejt BE-së

Prishtinë, 4 mars 2024 (MIA) - Ambasadori amerikan në Kosovë, Xhefri Hovenier porositi se  Koso...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR