• e premte, 19 korrik 2024
Putini e emëroi Shojgun si koordinator për zhvillim të industrisë së mbrojtjes

Putini e emëroi Shojgun si koordinator për zhvillim të industrisë së mbrojtjes

Moskë, 4 qershor 2024 (MIA) - Presidenti rus Vladimir Putin sot e emëroi sekretarin e Këshillit të S...

Më shumë se gjysma e argjentinasve jetojnë në varfëri

Më shumë se gjysma e argjentinasve jetojnë në varfëri

Buenos Aires, 4 qershor 2024 (MIA) - Më shumë se gjysma e argjentinasve jetojnë në varfëri, sipas të...

Bajdeni thotë se kufizimet e reja për emigrantët do ta

Bajdeni thotë se kufizimet e reja për emigrantët do ta "sigurojnë" kufirin mes SHBA-së dhe Meksikës

Uashington, 4 qershor 2024 (MIA) - Kufizimet e reja për emigrimin e padokumentuar në SHBA do të ndih...

Kurti thotë se ka bashkëpunim me Osmanin dhe se dallimet janë të tejkalueshme

Kurti thotë se ka bashkëpunim me Osmanin dhe se dallimet janë të tejkalueshme

Prishtinë, 4 qershor 2024 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk janë të patejk...

Kuvendi: Kryeministrit dhe disa anëtarëve të Qeverisë u kanë pushuar funksionet, do t'i kryejnë vetëm funksionet e domosdoshme deri në zgjedhjen e qeverisë së re

Kuvendi: Kryeministrit dhe disa anëtarëve të Qeverisë u kanë pushuar funksionet, do t'i kryejnë vetëm funksionet e domosdoshme deri në zgjedhjen e qev...

Shkup, 4 qershor 2024 (MIA) - Në seancën konstituive të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veri...

Në aeroportin në Tiranë janë arrestuar 16 policë, lejonin kalim të jashtëligjshëm në kufi

Në aeroportin në Tiranë janë arrestuar 16 policë, lejonin kalim të jashtëligjshëm në kufi

Tiranë, 4 qershor 2024 (MIA) - Në aeroportin ndërkombëtar në Tiranë janë arrestuar gjashtëmbëdhjetë...

Është grabitur një filial banke në Shkup

Është grabitur një filial banke në Shkup

Shkup, 4 qershor 2024 (MIA) - Filiali i një banke në bulevardin "Kuzman Josifovski - Pitu" në Shkup...

Maqedonia e Veriut do të marrë pjesë në Eurovizionin e Fëmijëve në nëntor

Maqedonia e Veriut do të marrë pjesë në Eurovizionin e Fëmijëve në nëntor

Shkup, 4 qershor 2024 (MIA) - "Radio Televizoni i Maqedonisë" publikoi thirrjen për audicion të inte...

Pa rrymë nesër disa pjesë të komunave Aerodrom, Gazi Babë, Gjorçe Petrov dhe Kisella Vodë

Pa rrymë nesër disa pjesë të komunave Aerodrom, Gazi Babë, Gjorçe Petrov dhe Kisella Vodë

Shkup, 4 qershor 2024 (MIA) - Për shkak të intervenimeve teknike në rrjetin e shpërndarjes elektrike...

Makroni edhe një herë i ka bërë thirrje Hamasit që ta pranojë marrëveshjen për armëpushim

Makroni edhe një herë i ka bërë thirrje Hamasit që ta pranojë marrëveshjen për armëpushim

Paris, 4 qershor 2024 (MIA) - Presidenti francez Emanuel Makron i bëri thirrje sot lëvizjes islamike...

Shtëpia e Bardhë: Bajdeni përkohësisht do ta mbyllë kufirin me Meksikën për azilkërkuesit

Shtëpia e Bardhë: Bajdeni përkohësisht do ta mbyllë kufirin me Meksikën për azilkërkuesit

Uashington, 4 qershor 2024 (MIA) - Presidenti Xho Bajden përkohësisht do ta mbyllë kufirin ndërmjet...

Fanella e Kobi Brajantit është shitur për 1,2 milionë dollarë

Fanella e Kobi Brajantit është shitur për 1,2 milionë dollarë

Los Anxhelos, 4 qershor 2024 (MIA) - Fanella e Kobi Brajantit është shitur në ankand për 1,2 milionë...

MIA FLESH

MIA FLESH

18:00/4 qershor/2024 Shkup - Arben Taravari, pjesë e koalicionit VLEN, i ci...

Grupi parlamentar i Të majtës kërkon që të konstatohet ndërprerja e mandatit të deputetit Talat Xhaferi

Grupi parlamentar i Të majtës kërkon që të konstatohet ndërprerja e mandatit të deputetit Talat Xhaferi

Shkup, 4 qershor 2024 (MIA) - Grupi parlamentar i Të majtës sot kryetarit të Kuvendit i ka dorëzuar...

Presidentja Silajnovska-Davkova ka pritur përfaqësueset e IN

Presidentja Silajnovska-Davkova ka pritur përfaqësueset e IN "Vera e Ohrit"

Shkup, 4 qershor 2024 (MIA) - Në prag të 64-vjetorit të Manifestimit muzikor-skenik ndërkombëtar "Ve...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR