• среда, 17 јули 2024
Украински министер за надворешни работи: Ако има мир без правда, ќе дојде до нова војна

Украински министер за надворешни работи: Ако има мир без правда, ќе дојде до нова војна

Дубровник, 29 јуни 2024 (МИА) - Без праведен мир, ќе дојде до нова војна, предупреди денеска украинс...

Борел заминува во посета на Австрија на разговори за односите ЕУ-Западен Балкан 

Борел заминува во посета на Австрија на разговори за односите ЕУ-Западен Балкан 

Брисел, 20 јуни 2024 (МИА) - Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Бо...

Борел ќе учествува на „Форумот Европа“ во Австрија на дискусии за односите ЕУ-Западен Балкан 

Борел ќе учествува на „Форумот Европа“ во Австрија на дискусии за односите ЕУ-Западен Балкан 

Брисел, 19 јуни 2024 (МИА) - Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Бо...

 Во Велес се одржа Форум за крводарителство  

 Во Велес се одржа Форум за крводарителство  

Велес, 15 јуни 2024 (МИА) - Форум за крводарителство на тема „Нови концепти за мотивирање при добров...

Делегација на Македонцки концепт учествуваше на Форумот за безбедност на Црното море

Делегација на Македонцки концепт учествуваше на Форумот за безбедност на Црното море

15 јуни 2024  Политичката партија Македонски Концепт со делегација претставена од Претс...

Мицкоски најави нов ветропарк меѓу Карбинци, Штип и Радовиш за производство на електрична енергија

Мицкоски најави нов ветропарк меѓу Карбинци, Штип и Радовиш за производство на електрична енергија

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Мандатарот Христијан Мицкоски денеска, во рамки на  7. Македонски...

Гир: Македонското законодавство итно да се усогласи со најновите ЕУ стандарди и легислативи за енергетска ефикасност

Гир: Македонското законодавство итно да се усогласи со најновите ЕУ стандарди и легислативи за енергетска ефикасност

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Северна Македонија изготви многу стратегии...

Мицкоски: Можеби сме мали, но сме многу важни во овој дел од светот не само од аспект на струјата и прекуграничните трансакции

Мицкоски: Можеби сме мали, но сме многу важни во овој дел од светот не само од аспект на струјата и прекуграничните трансакции

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Можеби сме мали, но сме многу важни во ово...

Агелер: Енергетската сигурност и зелената енергија се приоритети што треба да ги надминат партиските политики

Агелер: Енергетската сигурност и зелената енергија се приоритети што треба да ги надминат партиските политики

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Енергетската сигурност и зелената енергија...

Коцевски на форум на државни обвинители од Западен Балкан во Будва

Коцевски на форум на државни обвинители од Западен Балкан во Будва

Скопје, 7 јуни 2024 Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љупчо Коцевски вч...

Форум „70 години од Хашката конвенција од 1954 година“

Форум „70 години од Хашката конвенција од 1954 година“

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Во ЈУ Музеј на град Скопје денеска ќе се оддржи Форум насловен како „70...

Ангеловска-Бежоска: Енергетскиот шок предизвика значајни притисоци кај инфлацијата и девизните резерви, но со мерките на Народната банка стабилноста се одржа

Ангеловска-Бежоска: Енергетскиот шок предизвика значајни притисоци кај инфлацијата и девизните резерви, но со мерките на Народната банка стабилноста с...

Скопје, 31 мај 2024  Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, во свое...

Економски форум: Да се забрза замената на јагленот со обновливи извори, да се зголеми домашното производство на струја и храна и да се редизајнира државната помош

Економски форум: Да се забрза замената на јагленот со обновливи извори, да се зголеми домашното производство на струја и храна и да се редизајнира држ...

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Земјава да се фокусира на инвестиции во ене...

Економски форум „По бурата: Управување со прехранбената и енергетската стабилност во Западниот Балкан“

Економски форум „По бурата: Управување со прехранбената и енергетската стабилност во Западниот Балкан“

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Економски форум „По бурата: Управување со прехранбената и енергетската с...

Форум за Филантропија 2024: Филантропијата двигателка на одржливиот развој

Форум за Филантропија 2024: Филантропијата двигателка на одржливиот развој

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) – Состојбите со филантропијата и неопходноста таа да биде механизам за одр...

Image

Остани поврзан