• вторник, 25 јуни 2024
Силјановска Давкова: Ја прифаќаме Преговарачката рамка, но не и уставните измени на ваков начин

Силјановска Давкова: Ја прифаќаме Преговарачката рамка, но не и уставните измени на ваков начин

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова...

Мециновиќ: Подаваме рака до ДПМНЕ заедно да не ги потпишеме уставните измени

Мециновиќ: Подаваме рака до ДПМНЕ заедно да не ги потпишеме уставните измени

Скопје, 29 април 2024 Според Носителот на ИЕ2, Амар Мециновиќ, Левица ја поддржа незави...

Ковачевски: Уставните измени може да ги гласаме денес, утре, задутре,...,како ќе кажат – така

Ковачевски: Уставните измени може да ги гласаме денес, утре, задутре,...,како ќе кажат – така

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Што се однесува до мене, уставните измени може да ги гласаме денес, мо...

Маричиќ: Илузија на ВМРО-ДПМНЕ е дека прегоравачката рамка може да се преотвори

Маричиќ: Илузија на ВМРО-ДПМНЕ е дека прегоравачката рамка може да се преотвори

Скопје, 6 ноември 2023 Наша обврска останува донесувањето на уставните измени. Не може да из...

Меџити: Носењето на уставните измени поврзани со Преговарачката рамка услов за евентуална коалиција по парламентарните избори

Меџити: Носењето на уставните измени поврзани со Преговарачката рамка услов за евентуална коалиција по парламентарните избори

Скопје, 16 октомври 2023 (МИА) - Претседателот на партијата Демократско движење и пратеник во Собран...

Ги повикувам лидерите на сите партии да ја направат вистинската работа за земјава, порача Агелер во врска со уставните измени

Ги повикувам лидерите на сите партии да ја направат вистинската работа за земјава, порача Агелер во врска со уставните измени

Скопје, 4 октомври 2023 (МИА) - Ги повикувам лидерите на сите партии да...

Маричиќ: Вреди да вложиме напори за да успеат уставните измени, секоја друга опција би била полоша

Маричиќ: Вреди да вложиме напори за да успеат уставните измени, секоја друга опција би била полоша

Скопје, 8 септември 2023 (МИА) - Јас сум оптимист дека овие уставни измени ќе се случат. Сè уште раб...

Спасовски: Изолацијата на државата, посебно од внатре е неприфатлива, се разговара со секој пратеник

Спасовски: Изолацијата на државата, посебно од внатре е неприфатлива, се разговара со секој пратеник

Куманово, 23 август 2023 (МИА) - Една од клучните цели и приоритети на државата е членството во Евро...

Левица: СДСМ не може да ги убеди ниту своите пратеници да гласаат

Левица: СДСМ не може да ги убеди ниту своите пратеници да гласаат

Скопје, 22 август 2023 СДС не може да ги убеди ниту своите пратеници да гласаат за бугаризац...

Мицевски: В петок ќе ги повториме аргументите како што направивме на Комисијата за уставни прашања

Мицевски: В петок ќе ги повториме аргументите како што направивме на Комисијата за уставни прашања

Скопје, 16 август 2023 (МИА) – Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата на пленарната собранис...

Стоилковски: Уставните измени нема да поминат, следен чекор се предвремени парламентарни избори

Стоилковски: Уставните измени нема да поминат, следен чекор се предвремени парламентарни избори

Скопје, 14 август 2023 (МИА) - Уставните измени нема да поминат по што следен чекор би биле предврем...

За власта добро е што е започната дебатата за уставните измени, опозицијата останува против

За власта добро е што е започната дебатата за уставните измени, опозицијата останува против

Скопје, 30 јули 2023 (МИА) - Власта и опозицијата и понатаму остануваат...

Мицкоски: Верувам во 44-те пратеници од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и тие се гарант дека уставните измени нема да поминат

Мицкоски: Верувам во 44-те пратеници од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и тие се гарант дека уставните измени нема да поминат

Скопје, 27 јули 2023 (МИА) - Ако имаа двотретинско мнозинство, уставнит...

ЛДП: Уставните измени се зелена карта за нашата европска иднина и не го загрозуваат идентитетот

ЛДП: Уставните измени се зелена карта за нашата европска иднина и не го загрозуваат идентитетот

Скопје, 25 јули 2023  Уставните измени кои влегоа во собраниска процедура, не ги загроз...

Николоски: Денес во Собрание ќе гласаме против уставните измени

Николоски: Денес во Собрание ќе гласаме против уставните измени

Скопје, 25 јули 2023 Има денови за историја! Ова е еден од нив! ВМРО-ДПМНЕ нема да д...

Image

Остани поврзан