• четврток, 20 јуни 2024
Двајца Швеѓани убиени во вооружен напад во Брисел (ДПЛ) 

Двајца Швеѓани убиени во вооружен напад во Брисел (ДПЛ) 

Брисел, 16 октомври 2023 (МИА) - Двајца шведски државјани се убиени вечерва од засега непознат воору...

Двајца Швеѓани убиени во вооружен напад во Брисел (ДПЛ)

Двајца Швеѓани убиени во вооружен напад во Брисел (ДПЛ)

Брисел, 16 октомври 2023 (МИА) - Двајца шведски државјани се убиени вечерва од засега непознат воору...

Организацијата ,,Жена

Организацијата ,,Жена" од Делчево одржа трибина на тема ,,Зошто ни се потребни превентивни прегледи и улогата на менталното здравје"

Делчево, 16 октомври 2023 (МИА) – Важноста на редовните прегледи за ехо на дојка и мамографски прегл...

Битиќи за предистражната постапка за избор на фирмата за надзор на „Бехтел и Енка“: Да не се компромитира процесот додека не се докаже спротивното

Битиќи за предистражната постапка за избор на фирмата за надзор на „Бехтел и Енка“: Да не се компромитира процесот додека не се докаже спротивното

Скопје, 16 октомври 2023 (МИА) - Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во врска со информ...

Двајца Швеѓани убиени во вооружен напад во Брисел 

Двајца Швеѓани убиени во вооружен напад во Брисел 

Брисел, 16 октомври 2023 (МИА) - Двајца шведски државјани се убиени вечерва од засега непознат воору...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

17 октомври 2023    Скопје - Собранието ќе ги одржи 127-т...

Ниту еден камион на ОН денеска не преминал во Газа

Ниту еден камион на ОН денеска не преминал во Газа

Њујорк, 16 октомври 2023 (МИА) – Ниту еден камион со гориво на Обединетите нации не влегол во Газа п...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

17 Октомври 2023 Светски ден на борба против сиромаштијата Пекинг –...

Димитриевски: Движењето ЗНАМ ќе се позиционира во центар кон лево

Димитриевски: Движењето ЗНАМ ќе се позиционира во центар кон лево

Скопје, 16 октомври 2023 (МИА) - Кумановскиот градоначалник и идеен творец на Движењето ЗНАМ – за на...

Две лица убиени во вооружен напад во Брисел, напаѓачот во бегство

Две лица убиени во вооружен напад во Брисел, напаѓачот во бегство

Брисел, 16 октомври 2023 (МИА) – Две лица се убиени вечерва во Брисел од истрели од огнено оружје, а...

Руски авиони го бомбардираа регионот Херсон

Руски авиони го бомбардираа регионот Херсон

Херсон, 16 октомври 2023 (МИА) – Пет руски борбени авиони вечерва ја бомбардираа областа Херсон, обј...

Меџити: Носењето на уставните измени поврзани со Преговарачката рамка услов за евентуална коалиција по парламентарните избори

Меџити: Носењето на уставните измени поврзани со Преговарачката рамка услов за евентуална коалиција по парламентарните избори

Скопје, 16 октомври 2023 (МИА) - Претседателот на партијата Демократско движење и пратеник во Собран...

Фидан телефонски разговарал со шефот на политбирото на Хамас за ослободување на заложниците

Фидан телефонски разговарал со шефот на политбирото на Хамас за ослободување на заложниците

Анкара, 16 октомври 2023 (МИА) – Турскиот министер за надворешни работи Хакан Фидан телефонски разго...

Алиу: За над 80 отсто од јавните постапки во МИОА фигурира само една компанија

Алиу: За над 80 отсто од јавните постапки во МИОА фигурира само една компанија

Скопје, 16 октомври 2023 (МИА) - Во Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА)...

Срна привремено на клупата на украински Шахтјор

Срна привремено на клупата на украински Шахтјор

Киев, 16 октомври 2023 (МИА) – Легендарниот хрватски фудбалер Дарио Срна (41) привремено ќе ја предв...

Image

Остани поврзан