• вторник, 16 април 2024
Двајца туристи од Хонк Конг се изгубиле во кањонот Матка, пронајдени се преку бројот 112

Двајца туристи од Хонк Конг се изгубиле во кањонот Матка, пронајдени се преку бројот 112

Скопје, 30 јули 2023 (МИА) - Двајца туристи од Хонк Конг се изгубиле во кањонот Матка во регонот на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

31 јули 2023 Скопје - Седница на собраниската Комисија за европски прашања....

Институт за проучување на војната: Украинците напредуваат кај Бахмут

Институт за проучување на војната: Украинците напредуваат кај Бахмут

Вашингтон, 30 јули 2023 (МИА) - Украинските сили извршија контраофанзив...

Курти: Првпат Косово има над 400.000 активни работни места

Курти: Првпат Косово има над 400.000 активни работни места

Приштина, 30 јули 2023 (МИА) - Косовскиот премиер Албин Курти на Твитер напиша дека по првпат во сво...

Македонската репрезентација го освои 16. место на ЕП дивизија-Б за кошаркари до 18 години

Македонската репрезентација го освои 16. место на ЕП дивизија-Б за кошаркари до 18 години

Матошинос, 30 јули 2023 (МИА) – Македонската кошаркарска репрезентација го освои 16. место на Европс...

Петмина убиени, седуммина ранети во судир во палестински бегалски камп во Либан

Петмина убиени, седуммина ранети во судир во палестински бегалски камп во Либан

Бејрут, 30 јули 2023 година (МИА) - Во судир во најголемиот палестински...

Додик: Сè што е наметнато од високите претставници во БиХ мора да се преиспита

Додик: Сè што е наметнато од високите претставници во БиХ мора да се преиспита

Бања Лука, 30 јули 2023 (МИА) - Претседателот на Република Српска Милор...

Зеленски: Војната постепено се враќа во Русија

Зеленски: Војната постепено се враќа во Русија

Киев, 30 јули 2023 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски п...

Кавадарци домаќин на членови на Меѓународна полициска асоцијација

Кавадарци домаќин на членови на Меѓународна полициска асоцијација

Кавадарци, 30 јули 2023 (МИА) - Кавадарци денеска беше домаќин на членови на Меѓународна полициска а...

На ГП Табановце за влез во државата се чека околу еден час

На ГП Табановце за влез во државата се чека околу еден час

Скопје, 30 јули 2023 (МИА) - Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце за влез во држав...

Претседателот на Чад пристигна во Нигер во обид да најде излез од кризата

Претседателот на Чад пристигна во Нигер во обид да најде излез од кризата

Ниамеј, 30 јули 2023 (МИА) - Привремениот претседател на Чад, Махамат И...

Икарди среќен по трансферот во Галатасарај

Икарди среќен по трансферот во Галатасарај

Истанбул, 30 јули 2023 (МИА) - Аргентинскиот фудбалер Мауро Икарди проговори за преселбата во Галата...

Пожар над месноста Еврејски гробишта во Битола

Пожар над месноста Еврејски гробишта во Битола

Битола, 30 јули 2023 (МИА) - Попладнево избувна пожар над месноста Еврејски гробишта во Битола кои с...

Египет отвори телефонска линија за туристи

Египет отвори телефонска линија за туристи

Каиро, 30 јули 2023 (МИА) - Египетската асоцијација на туристички агенц...

Авганистан: Талибанците запалија музички инструменти

Авганистан: Талибанците запалија музички инструменти

Кабул, 30 јули 2023 (МИА) - Талибанската полиција за морал во западната...

Image

Остани поврзан