• вторник, 18 јуни 2024
Опозиционерот Лапид го повика премиерот Нетанјаху да го послуша Бајден за договорот за заложници во Газа и му понуди поддршка

Опозиционерот Лапид го повика премиерот Нетанјаху да го послуша Бајден за договорот за заложници во Газа и му понуди поддршка

Тел Авив, 1 јуни 2024 (МИА) - Лидерот на израелската опозиција Јаир Лапид го повика премиерот Бенјам...

Борусија Дортмунд е подготвена да го продаде Адејеми во летниот преоден рок

Борусија Дортмунд е подготвена да го продаде Адејеми во летниот преоден рок

Дортмунд, 29 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Карим Адејеми може да го напушти тимот...

Барселона е подготвена да го продаде Араухо за најмалку 100 милиони евра

Барселона е подготвена да го продаде Араухо за најмалку 100 милиони евра

Барселона, 21 април 2024 (МИА) - Барселона е подготвена да ги слушне предлозите за трансфер на дефан...

Јувентус ќе слуша понуди за Киеза

Јувентус ќе слуша понуди за Киеза

Торино, 17 април 2024 (МИА) - Раководството на Јувентус летово ќе слуша понуди за својот фудбалер Фе...

Зидан одбил пет репрезентации, сака да го води Јувентус

Зидан одбил пет репрезентации, сака да го води Јувентус

Париз, 21 јануари 2023 (МИА) - Фран...

Ал Наср и Интер Мајами се подготвени да му понудат договор на Модриќ

Ал Наср и Интер Мајами се подготвени да му понудат договор на Модриќ

Мадрид, 2 јануари 2023 (МИА) - Фудб...

ЕСМ од вторник ќе соопшти кој се јавил на тендерот за снабдување со природен гас

ЕСМ од вторник ќе соопшти кој се јавил на тендерот за снабдување со природен гас

Скопје, 21 октомври 2022 (МИА) - АД ЕСМ по празникот ќе соопштат кои фирми понудиле природен гас на тен...

ЕСМ: Скопје ќе има парно - утре понуди за природен гас, ако не се склучат договори алтернатива е дизелот

ЕСМ: Скопје ќе има парно - утре понуди за природен гас, ако не се склучат договори алтернатива е дизелот

Скопје, 20 октомври 2022 (МИА) - АД ЕСМ очекува во текот на утрешниот ден да стигнат повеќе понуди за н...

Досега само „Макпетрол“ доставила понуда за природен гас за ноември, до крајот на неделата понуди од уште две до три компании

Досега само „Макпетрол“ доставила понуда за природен гас за ноември, до крајот на неделата понуди од уште две до три компании

Скопје, 17 октомври 2022 (МИА) - Во текот на оваа недела се очекува да бидат доставени понудите за наба...

ЕСМ достави понуди на повикот за парно греење во Скопје

ЕСМ достави понуди на повикот за парно греење во Скопје

Скопје, 13 септември 2022 (МИА) - На повикот на Владата за избор на компанија која ќе произведува, дист...

Мбапе одби две понуди од ПСЖ за нов договор

Мбапе одби две понуди од ПСЖ за нов договор

Париз, 26 август 2021 (МИА) – Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе одби две понуди од парижанит...

Силва има понуди од Шпанија, САД и Обединетите Арапски Емирати

Силва има понуди од Шпанија, САД и Обединетите Арапски Емирати

Мадрид, 30 јули 2020 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Давид Силва, доби понуди од...

Image

Остани поврзан