• вторник, 23 јули 2024
Поради сообраќајка затворен експресниот пат Штип-Кочани од Три Чешми до Пробиштип

Поради сообраќајка затворен експресниот пат Штип-Кочани од Три Чешми до Пробиштип

Скопје, 2 јануари 2023 (МИА) – Поради сообраќајна незгода вечерва е затворен експресниот пат од...

Повреден работник во објект во изградба во Центар

Повреден работник во објект во изградба во Центар

Скопје, 2 јануари 2023 (МИА) -  Шеесет и девет годишниот Љ.М. од Скопје, ангажиран како чувар в...

Маглата го отежнува сообраќајот, се чека за излез и влез на премините Табановце и Пелинце

Маглата го отежнува сообраќајот, се чека за излез и влез на премините Табановце и Пелинце

Скопје, 2 јануари 2023 (МИА) – Поради појава на магла, намалена е видливоста  од 50 до 100...

Идентификувано и второто од двете пронајдени тела на Пирин, не е на македонски државјанин

Идентификувано и второто од двете пронајдени тела на Пирин, не е на македонски државјанин

Софија, 2 јануари 2023 (МИА) – Бугарската полиција го идентификуваше второто тело, кое беше про...

Зголемен број деца хоспитализирани на детско одделение во кумановската болница

Зголемен број деца хоспитализирани на детско одделение во кумановската болница

Куманово, 2 јануари 2023 (МИА) – Околу 100-тина прегледи дневно има на детското одделение...

Белерин: Фудбалерите се луѓето кои треба да плаќаат најмногу даноци

Белерин: Фудбалерите се луѓето кои треба да плаќаат најмногу даноци

Барселона, 2 јануари 2023 (МИА) - Д...

Лукаку: Инзаги знае како да го разбуди лавот во мене

Лукаку: Инзаги знае како да го разбуди лавот во мене

Милано, 2 јануари 2023 (МИА) - Напа...

Ал Наср и Интер Мајами се подготвени да му понудат договор на Модриќ

Ал Наср и Интер Мајами се подготвени да му понудат договор на Модриќ

Мадрид, 2 јануари 2023 (МИА) - Фудб...

Јокиќ: Ако Кампацо се претстави добро во Црвена ѕвезда, може да се врати во НБА

Јокиќ: Ако Кампацо се претстави добро во Црвена ѕвезда, може да се врати во НБА

Денвер, 2 јануари 2023 (МИА) - Цент...

ЦУК: Пронајдено телото на женското лице кое се фрли во Вардар кај Велес

ЦУК: Пронајдено телото на женското лице кое се фрли во Вардар кај Велес

Скопје, 2 јануари 2023 (МИА) – Центарот за управување со кризи (ЦУК) соопшти дека денеска ...

Фон дер Лајен и вети на Украина поддршка од ЕУ во „херојската борба“

Фон дер Лајен и вети на Украина поддршка од ЕУ во „херојската борба“

Брисел, 2 јануари 2023 (МИА) – Претседателката на Европската комисија Урсула фон...

Честитка од Таравари до шведската амбасадорка за преземањето на претседавањето со ЕУ

Честитка од Таравари до шведската амбасадорка за преземањето на претседавањето со ЕУ

Скопје, 2 јануари 2023 Претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, упати чести...

Пронајдено телото на Пламен Христов, до него уште едно тело за кое се претпоставува дека е македонски државјанин

Пронајдено телото на Пламен Христов, до него уште едно тело за кое се претпоставува дека е македонски државјанин

Софија, 2 јануари 2023 (МИА) – По неколкудневна потрага е пронајдено телото на бугарскиот турис...

Лацио и Рома пројавуваат интерес за Иско

Лацио и Рома пројавуваат интерес за Иско

Рим, 2 јануари 2023 (МИА) - Поранеш...

Загадениот воздух ги затвори градинките, училиштата и универзитетите во Техеран

Загадениот воздух ги затвори градинките, училиштата и универзитетите во Техеран

Техеран, 2 јануари 2023 (МИА) – Иранскиот Комитет за итни случаи за загадување на воздухот денеска о...

Image

Остани поврзан