• среда, 04 октомври 2023
СП ракомет Президент куп: Македонската репрезентација поразена од Тунис

СП ракомет Президент куп: Македонската репрезентација поразена од Тунис

Плоцк, 21 јануари 2023 (МИА) – Маке...

МЗТ Скопје загуби од Будуќност, но покажа дека ќе се бори до крај за опстанок во АБА-лигата

МЗТ Скопје загуби од Будуќност, но покажа дека ќе се бори до крај за опстанок во АБА-лигата

Скопје, 21 јануари 2023 (МИА) – Еки...

ОБСЕ: Инцидентот со хакираната страница потсетник за кибер-заканите

ОБСЕ: Инцидентот со хакираната страница потсетник за кибер-заканите

Скопје, 21 јануари 2023 година (МИА) – Официјалната Фејсбук страницана Мисијата на ОБСЕ во Скопје беше неодамна х...

Туфегчиќ: Преседан е начинот на кој Пендиков е изнесен од државата

Туфегчиќ: Преседан е начинот на кој Пендиков е изнесен од државата

Скопје, 21 јануари 2023 (МИА) – Преседан е начинот на којшто 22-годишиот Христијан Пендиков, се...

Потер: Позитивен ден, освен фактот што не освоиме три бода

Потер: Позитивен ден, освен фактот што не освоиме три бода

Ливерпул, 21 јануари 2023 (МИА) - Т...

Николовски на Берлинската Конференција: Подготвени сме заеднички да ги ублажиме последиците од климатските промени

Николовски на Берлинската Конференција: Подготвени сме заеднички да ги ублажиме последиците од климатските промени

Скопје, 21 јануари 2023 (МИА) - Глобалните кризи бараат глобален одговор и акција. Подготвени сме за...

На територија на СВР Битола 59 санкции за брзо возење

На територија на СВР Битола 59 санкции за брзо возење

Скопје, 21 јануари 2023 (МИА) – 

Џерард ќе оди во Дортмунд да разговара со Белингем за преселба во Ливерпул

Џерард ќе оди во Дортмунд да разговара со Белингем за преселба во Ливерпул

Лондон, 21 јануари 2023 (МИА) - Пор...

Избрани раководните тела на Алијанса за Албанците, одлуката за преговори со Влада, допрва ќе се разгледува

Избрани раководните тела на Алијанса за Албанците, одлуката за преговори со Влада, допрва ќе се разгледува

Куманово, 21 јануари 2023 (МИА) – Избрани се

МВР ги демантира обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за наводните неправилности при набавка на храна

МВР ги демантира обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за наводните неправилности при набавка на храна

Скопје, 21 јануари 2021 Целосно ги демантираме дезинформациите изнесени од ВМРО-ДПМНЕ, однос...

Вучиќ в понеделник ќе биде на седницата на Владата за Косово, потоа ќе има обраќање

Вучиќ в понеделник ќе биде на седницата на Владата за Косово, потоа ќе има обраќање

Белград, 21 октомври 2023 (МИА)  –  Владата на Србија в понеделник ќе одржи седница посвет...

Утре на Попова Шапка поочнува скијачката сезона, ќе работат ски-лифтовите и жичарниците

Утре на Попова Шапка поочнува скијачката сезона, ќе работат ски-лифтовите и жичарниците

Тетово, 21 јануари 2023 (МИА) – Од утре, недела 22 јанаури, ќе може да се скија...

Повеќе села од Голо Брдо без струја, движењето отежнато поради снегот

Повеќе села од Голо Брдо без струја, движењето отежнато поради снегот

Дебар, 21 јануари 2023 (МИА) – Снегот кој го зафати северниот и североисточниот де...

Османи утре во Софија, со Милков ќе го посетат повредениот македонски државјанин

Османи утре во Софија, со Милков ќе го посетат повредениот македонски државјанин

Скопје, 21 јанауари 2023 (МИА) – Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, утре ќе оства...

Алијанса за Албанците избира нови раководни тела на партијата

Алијанса за Албанците избира нови раководни тела на партијата

Куманово, 21 јануари 2023 (МИА) – Алијанса за Албанците, денеска во Куманово ги избира новите р...

Image

Остани поврзан