• вторник, 16 јули 2024
Британскиот министер за надворешни работи, Камерон во посета на Тирана

Британскиот министер за надворешни работи, Камерон во посета на Тирана

Тирана, 22 мај 2024 (МИА) - Шефот на дипломатијата на Велика Британија,  Дејвид Камерон, денеск...

Камерон: Ова е исклучително опасен момент за Украина

Камерон: Ова е исклучително опасен момент за Украина

Лондон, 12 мај 2024 (МИА) - Британскиот министер за надворешни работи, Дејвид Камерон утрово одговар...

Камерон: Украина има право да го користи нашето оружје во Русија

Камерон: Украина има право да го користи нашето оружје во Русија

Киев, 3 мај 2024 (МИА) - Британскиот министер за надворешни работи Дејвид Камерон денеска вети три м...

Нетанјаху до Бербок и Камерон: Израел сам ќе ги носи своите одлуки

Нетанјаху до Бербок и Камерон: Израел сам ќе ги носи своите одлуки

Тел Авив, 17 април 2024 (МИА)  - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека Изр...

Макрон, Шолц и Камерон го повикаа Израел да избегнe натамошна ескалација во судирот со Иран

Макрон, Шолц и Камерон го повикаа Израел да избегнe натамошна ескалација во судирот со Иран

Париз, 15 април 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон, германскиот канцелар Олаф Шолц...

Камерон го повика Израел да не возвраќа по иранскиот напад

Камерон го повика Израел да не возвраќа по иранскиот напад

Лондон, 15 април 2024 (МИА) - Британскиот министер за надворешни работи Дејвид Камерон го повика Изр...

Камерон пред посетата на Вашингтон ќе се сретне со Трамп во Флорида

Камерон пред посетата на Вашингтон ќе се сретне со Трамп во Флорида

Лондон, 9 април 2024 (МИА) – Шефот на британската дипломатија, Дејвид Камерон, ќе се сретне со репуб...

Камерон и Сежурнe: САД ја ризикуваат безбедноста на Западот со одложување на помошта за Украина

Камерон и Сежурнe: САД ја ризикуваат безбедноста на Западот со одложување на помошта за Украина

Лондон, 8 април 2024 (МИА) - Британскиот министер за надворешни работи Дејвид Камерон и неговиот фра...

Камерон: Поддршката на Велика Британија за Израел не е безусловна

Камерон: Поддршката на Велика Британија за Израел не е безусловна

Лондон, 7 април 2024 (МИА) - Шефот на британската дипломатија Дејвид Камерон во колумна за денешниот...

Камерон: Западот треба уште еднаш да ја докаже потребата од НАТО

Камерон: Западот треба уште еднаш да ја докаже потребата од НАТО

Лондон, 4 април 2024 (МИА) - Британскиот министер за надворешни работи Дејвид Камерон изјави дека За...

Шолц и Камерон го осудија терористичкиот напад во концертната сала „Крокус“ кај Москва

Шолц и Камерон го осудија терористичкиот напад во концертната сала „Крокус“ кај Москва

Берлин, 23 март 2024 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц и британскиот министер за надворешни раб...

Камерон против испраќање западни сили во Украина, дури и за воена обука на Украинците

Камерон против испраќање западни сили во Украина, дури и за воена обука на Украинците

Берлин, 9 март 2024 (МИА) - Британскиот министер за надворешни работи Дејвид Камерон денеска изјави...

Камерон во Германија на разговори за Украина и Газа

Камерон во Германија на разговори за Украина и Газа

Берлин, 7 март 2024 (МИА) - Британскиот министер за надворешни работи Дејвид Камерон ќе разговара за...

Камерон пристигна на Фолкландските острови

Камерон пристигна на Фолкландските острови

Лондон, 19 февруари 2024 (МИА) - Британскиот министер за надворешни работи Дејвид Камерон денеска пр...

Камерон: Израел треба да „застане и сериозно да размисли“ пред нападот на Рафа

Камерон: Израел треба да „застане и сериозно да размисли“ пред нападот на Рафа

Лондон, 12 февруари 2024 (МИА) - Израел треба „да застане и сериозно да размисли“ пред да преземе до...

Image

Остани поврзан