• четврток, 20 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

5 април 2024  Скопје - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски...

Мицкоски: Народот доаѓа по своето, да ги отпочне големите промени

Мицкоски: Народот доаѓа по своето, да ги отпочне големите промени

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Народот доаѓа по своето. Доаѓа по тоа што му е одземено. Доаѓа по Макед...

Пендаровски: Ни треба сплотеност за влез во Европската Унија, но опозицијата влече назад

Пендаровски: Ни треба сплотеност за влез во Европската Унија, но опозицијата влече назад

Прилеп, 4 април 2024 (МИА) - Влезот во Европската Унија значи заокружување на стратешките цели, а со...

Силјановска Давкова:  Во ЕУ само ако станеме нормална држава со почитување и практикување на вредностите

Силјановска Давкова: Во ЕУ само ако станеме нормална држава со почитување и практикување на вредностите

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - ВМРО - ДПМНЕ и партиите од коалицијата што ја предводат кампањата за пр...

Ванковска: Ќе бидам претседател на сите граѓани, на сите сиромашни, обесправени, дискриминирани

Ванковска: Ќе бидам претседател на сите граѓани, на сите сиромашни, обесправени, дискриминирани

Струмица, 4 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател на Левица, Билјана Ванковска, кампањата з...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

5 април 2024 Женева - Советот за човекови права на ОН ќе ја разгледува нацр...

Директори на најголеми германски компании ќе го придружуваат Шолц за време на неговата посета на Кина

Директори на најголеми германски компании ќе го придружуваат Шолц за време на неговата посета на Кина

Берлин, 4 април 2024 (МИА) - Директори на некои од најголемите германски компании ќе го придружуваат...

Пендаровски: Мојата опција е европски просперитет, не враќање во балканската кал

Пендаровски: Мојата опција е европски просперитет, не враќање во балканската кал

Прилеп, 4 април 2024 (МИА) – Ова е единствен исправен пат ако сакаме пр...

Во Норвешка е уапсен Салван Момика поради палење примерок од Куранот

Во Норвешка е уапсен Салван Момика поради палење примерок од Куранот

Осло, 4 април 2024 (МИА) - Норвешката полиција го уапси ирачкиот активист и организатор на собири за...

Агелер: Будно ќе ги следиме изборите, но и дали има мешање од странство

Агелер: Будно ќе ги следиме изборите, но и дали има мешање од странство

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Северна Македонија е во Европа. Треба да биде во ЕУ. Заслужува целосна...

Пожарот кај Русиново се шири кон месноста Безгашчево

Пожарот кај Русиново се шири кон месноста Безгашчево

Берово, 5 април 2024 (МИА) - Пожарот кој попладнето избувна во месноста Губенек, атар на село Русино...

Макрон тврди дека Франција можела да го спречи геноцидот во Руанда, но недостигала политичка волја

Макрон тврди дека Франција можела да го спречи геноцидот во Руанда, но недостигала политичка волја

Париз, 4 април 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека Франција и не...

Пендаровски на средби во Кривогаштани и Крушево: Ќе продолжам да бидам претседател на сите

Пендаровски на средби во Кривогаштани и Крушево: Ќе продолжам да бидам претседател на сите

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на Коалицијата предводена од СДСМ Стево Пенда...

Орбан пристигна во Сараево, по што ќе замине во Бања Лука, каде Додик ќе го одликува

Орбан пристигна во Сараево, по што ќе замине во Бања Лука, каде Додик ќе го одликува

Бања Лука, 4 април 2024 (МИА) - Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска пристигна во Сараево, каде ш...

Бајден повика на одржување на посветеноста кон НАТО

Бајден повика на одржување на посветеноста кон НАТО

Вашингтон, 4 април 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џозеф Бајден повика денеска да се одржи „с...

Image

Остани поврзан