• недела, 19 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

13 февруари 2024 Скопје - Собранието ќе ја продолжи 140. седница.(1...

Костадиновска-Стојчевска: Нема клиентелизам при изборот на проектите, за три години Универзална сала ќе биде готова, со „клуч на рака“

Костадиновска-Стојчевска: Нема клиентелизам при изборот на проектите, за три години Универзална сала ќе биде готова, со „клуч на рака“

Скопје, 12 февруари 2024 (МИА) - Министерката за култура и потпретседател на СДСМ Бисера Костадиновс...

Касами: Првично беше разговарано да биде Таравари, но не е исклучено и јас да бидам кандидат за претседател на државата

Касами: Првично беше разговарано да биде Таравари, но не е исклучено и јас да бидам кандидат за претседател на државата

Скопје, 12 февруари 2024 (МИА) – Ако Арбен Таравари остане на ставот дека не е заинтересиран да биде...

Матеус: Баер Леверкузен ќе ја освои германската титула

Матеус: Баер Леверкузен ќе ја освои германската титула

  Берлин, 12 февруари 2024 (МИА) – Поранешниот германски репрезентативец Лотар Матеус г...

Соопштение од ЈСП „Скопје“ за инцидентот во автобусот со број 7

Соопштение од ЈСП „Скопје“ за инцидентот во автобусот со број 7

12 февруари 2024  Почитувани,

Хоспитализираниот шеф на одбраната на САД ќе продолжи со должностите од утре

Хоспитализираниот шеф на одбраната на САД ќе продолжи со должностите од утре

Вашингтон, 12 февруари 2024 (МИА) - Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин беше лекуван под оп...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

13 Февруари 2024 Њујорк - Седница на Советот за безбедност на ОН за...

Серија А гласаше против намалување на бројот на клубови

Серија А гласаше против намалување на бројот на клубови

  Рим, 12 февруари 2024 (МИА) – Мнозинството клубови во Серија А денеска на заеднички с...

Тошковски: Со старото име во важност се 272.000 возачки дозволи

Тошковски: Со старото име во важност се 272.000 возачки дозволи

Скопје, 12 февруари 2024 (МИА) – Со ново име се издаде...

Францускиот министер за надворешни работи за изјавата на Трамп: На Европа и треба уште едно животно осигурување заедно со НАТО

Францускиот министер за надворешни работи за изјавата на Трамп: На Европа и треба уште едно животно осигурување заедно со НАТО

Париз, 12 февруари 2024 (МИА) - На Европа покрај НАТО и треба „уште едно животно осигурување“, изјав...

Камала Харис вели дека е „подготвена да и служи на својата земја“ во интервјуто за „Волстрит џурнал“

Камала Харис вели дека е „подготвена да и служи на својата земја“ во интервјуто за „Волстрит џурнал“

Њујорк, 12 февруари 2024 (МИА) - Американскaтa потпретседателка Камала Харис изјави дека е „подготве...

САД: Договорот за заложниците во Газа е можен, со „огромни“ придобивки

САД: Договорот за заложниците во Газа е можен, со „огромни“ придобивки

Вашингтон, 12 февруари 2024 (МИА) - САД соопштија дека се уште бараат договор за ослободување на зал...

САД побара итна израелска истрага за смртта на шестгодишно девојче од Газа

САД побара итна израелска истрага за смртта на шестгодишно девојче од Газа

Вашингтон, 12 февруари 2024 (МИА) - САД ја оквалификуваа смртта на Хинд Раџаб, шестгодишното девојче...

Катица Јанева добила дозвола за работен ангажман преку ден, попладне се враќа во „Идризово“

Катица Јанева добила дозвола за работен ангажман преку ден, попладне се враќа во „Идризово“

Скопје, 12 февруари 2024 (МИА) – Поранешната шефица на Специјалното јав...

Во Кавадарци изложба на фотографски слики од фотографот Атанас Нашоку - Саку 

Во Кавадарци изложба на фотографски слики од фотографот Атанас Нашоку - Саку 

Кавадарци, 12 февруари 2024 (МИА) - Изложба на фотографски слики  ...

Image

Остани поврзан