• понеделник, 22 април 2024
Али Ахмети од Скопје:  ДУИ има кадри потребни на овој народ!

Али Ахмети од Скопје:  ДУИ има кадри потребни на овој народ!

Скопје, 9 март 2024 Демократската унија за интеграција вечерва во Скопје ја одржа Конвенција...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

10 март 2024 Гевгелија - Претседателот Стево Пендаровски, министерот за зем...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

10 март 2024 – Почнува муслиманските пости Рамазан, кои ќе траат до 8 април. Амстердам

Сообраќајот на патот Прилеп - Витолишта, од село Штавица кон село Бонче, се одвива по една лента

Сообраќајот на патот Прилеп - Витолишта, од село Штавица кон село Бонче, се одвива по една лента

Скопје, 9 март 2024 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Прилеп - Витолишта, на...

Халеви и шефот на Шин Бет ги одобрија борбените планови за продолжување на војната

Халеви и шефот на Шин Бет ги одобрија борбените планови за продолжување на војната

Шева, 9 март 2024 (МИА) - Командантот на израелските одбранбени сили (ИДФ) Херзи Халеви и шефот на и...

Одиграни натпреварите од 19. коло во македонскиот кошаркарски шампионат

Одиграни натпреварите од 19. коло во македонскиот кошаркарски шампионат

Скопје, 9 март 2024 (МИА) – Трите водечки екипи во македонската кошаркарска Прва лига забележаа побе...

Кривична пријава за пет лица поради фалсификување пари

Кривична пријава за пет лица поради фалсификување пари

Скопје, 9 март 2024 (МИА) - Полициски службеници од Отсекот за економски криминал п...

Бајден го потпиша Законот за државна потрошувачка

Бајден го потпиша Законот за државна потрошувачка

Вашингтон, 9 март 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска го потпиша предлог-зак...

Сребрени медали во кати за Аљоша и Јадранка Недеви на ИТКФ купот во Полска

Сребрени медали во кати за Аљоша и Јадранка Недеви на ИТКФ купот во Полска

Вроцлав, 9 март 2024 (МИА) – Македонските натпреварувачи во традиционално карате Аљоша Недев и Јадра...

Верстапен победи на трката за Големата награда на Саудиска Арабија

Верстапен победи на трката за Големата награда на Саудиска Арабија

Џеда, 9 март 2024 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, победи на денешната трка од Формула 1...

Три лица загинаа во Украина во руските напади во регионите Дњепропетровск, Херсон и Доњецк

Три лица загинаа во Украина во руските напади во регионите Дњепропетровск, Херсон и Доњецк

Киев, 9 март 2024 (МИА) - Најмалку три лица загинаа, а тројца се ранети во руско гранатирање во обла...

Матераци: Сегашниот Интер под водство на Инзаги е посилен од нашиот кога тренер беше Мурињо

Матераци: Сегашниот Интер под водство на Инзаги е посилен од нашиот кога тренер беше Мурињо

Милано, 9 март 2024 (МИА) – Поранешниот фудбалер на Интер, Марко Матераци го спореди сегашниот тим н...

Најмалку 13 Палестинци загинаа во напад на кампот Нусејрат

Најмалку 13 Палестинци загинаа во напад на кампот Нусејрат

Газа, 9 март 2024 (МИА) - Најмалку 13 Палестинци загинаа во израелските воздушни напади врз бегалски...

Османи: Предизвиците се големи, но и можностите, битно е да биде вистинскиот човек на вистинска функција

Османи: Предизвиците се големи, но и можностите, битно е да биде вистинскиот човек на вистинска функција

Скопје, 9 март 2024 (МИА) - Предизвиците се големи, но и можностите се големи, битно е да биде висти...

Хамас ја проценува штетата од војната во Газа на 30 милијарди долари

Хамас ја проценува штетата од војната во Газа на 30 милијарди долари

Газа, 9 март 2024 (МИА) - Војната во Газа резултираше со штета од 30 милијарди долари и уништување н...

Image

Остани поврзан