• недела, 26 мај 2024
Во Италија тврдат: Димитријевиќ ќе биде ново засилување на Олимпија Милано

Во Италија тврдат: Димитријевиќ ќе биде ново засилување на Олимпија Милано

Милано, 5 мај 2025 (МИА) - Познатиот италијански новинар Андреа Калцони во ексклузивна вест денеска...

Димитријевиќ прогласен за МВП во ВТБ лигата

Димитријевиќ прогласен за МВП во ВТБ лигата

Казан, 25 април 2024 (МИА) - Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ е прогласен за МВП во ВТБ лига...

Димитријевиќ го однесе УНИКС до историски пласман во ВТБ Јунајтед лигата

Димитријевиќ го однесе УНИКС до историски пласман во ВТБ Јунајтед лигата

Москва, 14 април 2024 (МИА) – Благодарение на македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ, екипа...

Рајковиќ: Димитријевиќ беше незапирлив

Рајковиќ: Димитријевиќ беше незапирлив

Москва, 6 март 2024 (МИА) - Тренерот на ЦСКА Москва, Емил Рајковиќ, го пофали сонародникот и македон...

Димитријевиќ во симболичната петорка на колото во ВТБ лигата

Димитријевиќ во симболичната петорка на колото во ВТБ лигата

Москва, 5 март 2024 (МИА) - ВТБ-лигата ја претстави својата идеална петорка за оваа недела. Во неа с...

Хап: Се е полесно кога го имаш Димитријевиќ за соиграч

Хап: Се е полесно кога го имаш Димитријевиќ за соиграч

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) - Натурализираниот македонски репрезентативец Итан Хап искажа пофални...

Македонските кошаркари ја совладаа Полска во евроквалификациите

Македонските кошаркари ја совладаа Полска во евроквалификациите

  Сосновиец, 26 февруари 2024 (МИА) – Македонската машка кошаркарска репрезентација ја...

Димитријевиќ за поразот од Естонија: Загубивме сила во второто

Димитријевиќ за поразот од Естонија: Загубивме сила во второто

Скопје, 24 февруари 2024 (МИА) – Плејмејкерот на македонската кошаркарска репрезентација, Ненад Дими...

Македонските кошаркари со пораз од Естонија ги стартуваа евроквалификациите

Македонските кошаркари со пораз од Естонија ги стартуваа евроквалификациите

  Скопје, 23 февруари 2024 (МИА) – Македонската машка кошаркарска репрезентација загуби...

Димитријевиќ: Се подготвуваме преку Талин да играме на главниот турнир во Полска

Димитријевиќ: Се подготвуваме преку Талин да играме на главниот турнир во Полска

Скопје, 1 август 2023 (МИА) – Откако ги пропушти претквалификациите за Евробаскетот 2025, кошаркарот...

Димитријевиќ: Кога се преселив во Казан, целосно го сменив мислењето за Русија

Димитријевиќ: Кога се преселив во Казан, целосно го сменив мислењето за Русија

Москва, 24 мај 2023 (МИА) – Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ призна дека...

Димитријевиќ МВП на плејофот во ВТБ-лигата

Димитријевиќ МВП на плејофот во ВТБ-лигата

Москва, 17 мај 2023 (МИА) – Македонскиот кошаркар и играч на УНИКС Казан, Ненад Димитријевиќ, ја доб...

Стојаноски: Димитријевиќ во Ерменија е обвинет за измама при надзор од 1,8 милиони долари, да се поништи изборот за надзор на коридорите 8 и 10д

Стојаноски: Димитријевиќ во Ерменија е обвинет за измама при надзор од 1,8 милиони долари, да се поништи изборот за надзор на коридорите 8 и 10д

Скопје, 11 март 2023Груби и Ковачевски се вплеткаа во сопствените лаги кои ги пласираа за да...

Димитријевиќ: Леброн беше мојот најголем идол во НБА, Теодосиќ во Европа

Димитријевиќ: Леброн беше мојот најголем идол во НБА, Теодосиќ во Европа

Казањ, 13 јануари 2023 (МИА) – Маке...

Валенсија може да го врати Димитриевиќ кој игра за УНИКС на позајмица

Валенсија може да го врати Димитриевиќ кој игра за УНИКС на позајмица

Валенсија, 10 јануари 2023 (МИА) - Валенсија ја разгледува опцијата во тимот да...

Image

Остани поврзан