• среда, 24 јули 2024
Гутереш: Не постои алтернатива за УНРВА

Гутереш: Не постои алтернатива за УНРВА

Њујорк, 12  јули 2024 (МИА) - Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш денеск...

Алтернатива: ДУИ креира лажни вести, Гаши ќе присуствува на Самитот на НАТО

Алтернатива: ДУИ креира лажни вести, Гаши ќе присуствува на Самитот на НАТО

Скопје, 7 јули 2024  Опозициската ДУИ наместо да работи на сопствено реформирање, се за...

Зеќирија Ибрахими е нов претседател на Алтернатива избран на вонредниот конгрес во Куманово

Зеќирија Ибрахими е нов претседател на Алтернатива избран на вонредниот конгрес во Куманово

Куманово, 6 јули 2024 (МИА) - Зеќирија Ибрахими е нов претседател на Алтернатива, одлучија денеска к...

Вонреден конгрес на Алтернатива во Куманово

Вонреден конгрес на Алтернатива во Куманово

Куманово, 6 јули 2024 (МИА) - Околу 500 делегати на Алтернатива денеска во Куманово на вонреден избо...

Алтернатива ќе избира претседател на партијата

Алтернатива ќе избира претседател на партијата

Куманово, 6 јули 2024 (МИА) - Алтернатива денеска ќе одржи вонреден изборен конгрес, откако по избор...

Алтернатива: Орхан Муртезани е кандидат за министер за европски прашања

Алтернатива: Орхан Муртезани е кандидат за министер за европски прашања

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - На денешниот состанок на Централното претседателство на Алтернатива Орх...

Алтернатива: Работните групи на ВРЕДИ и ВМРО-ДПМНЕ постигнаа договор Африм Гаши да го предложат за претседател на Собранието

Алтернатива: Работните групи на ВРЕДИ и ВМРО-ДПМНЕ постигнаа договор Африм Гаши да го предложат за претседател на Собранието

Скопје, 28 мај 2024 Работните групи на ВЛЕН, како легитимен претставник на Албанците и ВМРО...

Гаши се повлече од лидерската функција во Алтернатива, ќе биде предложен за претседател на Собранието

Гаши се повлече од лидерската функција во Алтернатива, ќе биде предложен за претседател на Собранието

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Поради кандидатурата за претседател на Собр...

Гаши во Дебар открива три посебни точки за инвеститорите од дијаспората

Гаши во Дебар открива три посебни точки за инвеститорите од дијаспората

Дебар, 30 април 2024 (МИА) - Албанците кои живеат во различни земји во...

Гаши: Во идната влада, коалиција „Влен“ е гаранција во идната Влада дека уставните измени ќе се усвојат

Гаши: Во идната влада, коалиција „Влен“ е гаранција во идната Влада дека уставните измени ќе се усвојат

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Претседателот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференциј...

Гаши за МИА: Идниот мандатар мора најпрво да разговара со нас 

Гаши за МИА: Идниот мандатар мора најпрво да разговара со нас 

Скопје, 27 април 2024 (МИА) - Идниот мандатар мора најпрво да разговора...

САД и Израел ќе одржат виртуелен состанок за да разговараат за Рафа

САД и Израел ќе одржат виртуелен состанок за да разговараат за Рафа

Вашингтон, 1 април 2024 (МИА) - САД и Израел денеска ќе одржат виртуелен состанок на кој ќе разговар...

Гаши: Ако на ДУИ им е важно Албанец да биде премиер или претседател, нека го поддржат Таравари

Гаши: Ако на ДУИ им е важно Албанец да биде премиер или претседател, нека го поддржат Таравари

Скопје, 15 февруари 2024 (МИА) – Арбен Таравари е еден од подобрите кандидати во претседателска трка...

„Европски сојуз за промени“ е името на коалицијата на опозицискиот албански фронт

„Европски сојуз за промени“ е името на коалицијата на опозицискиот албански фронт

Скопје, 5 ноември 2023 (МИА) - „Европски сојуз за промени“ е името на коалицијата на опозицискиот ал...

Хасани од албанската опозиција: ДУИ ги злоупотребува европските интеграции за остварување на лични бизнис интереси

Хасани од албанската опозиција: ДУИ ги злоупотребува европските интеграции за остварување на лични бизнис интереси

Скопје, 31 октомври 2023 (МИА) - Измените на Кривичниот законик кои овозможија амнестија за многу по...

Image

Остани поврзан