• петок, 19 јули 2024
Нормализиран сообраќајот кај село Куратица

Нормализиран сообраќајот кај село Куратица

Скопје, 7 јули 2024 (МИА) - Во 22:15 часот сообраќајот на Магистралниот пат Охрид-Ресен кај село Кур...

Скопјанец осомничен за илегална продажба на кокаин

Скопјанец осомничен за илегална продажба на кокаин

Скопје, 7 јули 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истр...

Магистралниот пат Охрид - Ресен затворен за сообраќај поради незгода

Магистралниот пат Охрид - Ресен затворен за сообраќај поради незгода

Скопје, 7 јули 2024 (МИА) - Од 20:05 часот Магистралниот пат Охрид-Ресен, поточно с.Куратица, е затв...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

8 јули 2024  Вашингтон - Претседателот на Владата Христијан Мицкоски,...

Алтернатива: ДУИ креира лажни вести, Гаши ќе присуствува на Самитот на НАТО

Алтернатива: ДУИ креира лажни вести, Гаши ќе присуствува на Самитот на НАТО

Скопје, 7 јули 2024  Опозициската ДУИ наместо да работи на сопствено реформирање, се за...

Меланшон: Макрон мора да го признае поразот

Меланшон: Макрон мора да го признае поразот

Париз, 7 јули 2024 (МИА) – Лидерот на левичарската коалиција Нов народен фронт, Жан-Лук Меланшон, ко...

Првични резултати: Пораз на Ле Пен на изборите во Франција

Првични резултати: Пораз на Ле Пен на изборите во Франција

Париз, 7 јули 2024 (МИА) – Според анкета на ИФОП по затворањето на гласачките места во Франција, на...

Би-Би-Си: Збунувачки првични резултати од изборите во Франција

Би-Би-Си: Збунувачки првични резултати од изборите во Франција

Париз, 7 јули 2024 (МИА) – Излезните анкети од изборите во Франција даваат различни бројки до тој ст...

Први излезни анкети од изборите во Франција

Први излезни анкети од изборите во Франција

Париз, 7 јули 2024 (МИА) – Според првите излезни анкети од денешниот втор круг од парламентарните из...

На Табановце за влез и за излез од земјава се чека половина час

На Табановце за влез и за излез од земјава се чека половина час

Скопје, 7 јули 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози....

Десетици илјади полицајци на улиците во француските градови

Десетици илјади полицајци на улиците во француските градови

Париз, 7 јули 2024 (МИА) – Десетици илјади полицајци се распоредени на улиците во француските градов...

Бугарија: Хеликоптер за итна медицинска помош ја изврши првата планинска спасувачка мисија на планината Ботев

Бугарија: Хеликоптер за итна медицинска помош ја изврши првата планинска спасувачка мисија на планината Ботев

Софија, 7 јули 2024 (МИА/БТА) – Хеликоптер за итна медицинска помош ја изврши првата планинска спасу...

Голем број пожари во Албанија, властите апелираат на внимателност и предупредуваат на високата затворска казна за потпалувачите

Голем број пожари во Албанија, властите апелираат на внимателност и предупредуваат на високата затворска казна за потпалувачите

Тирана, 7 јули 2024 (МИА) – Во Албанија секојдневно се регистрираат по 10 пожари, а најголем дел од...

Холандија без одлагање ќе испрати борбени авиони Ф-16 во Украина

Холандија без одлагање ќе испрати борбени авиони Ф-16 во Украина

Киев, 7 јули 2024 (МИА) – Новиот министер за надворешни работи на Холандија, Каспар Велдкамп, денеск...

Волонтери на НАСА завршија мисија со симулација на живот на Марс по повеќе од една година

Волонтери на НАСА завршија мисија со симулација на живот на Марс по повеќе од една година

Вашингтон, 7 јули 2024 (МИА) – Волонтери на НАСА кои поминаа повеќе од една година во бункер кој сим...

Image

Остани поврзан