• петок, 19 јули 2024
ЕВРО2024: Италија со пресврт ја совлада Албанија

ЕВРО2024: Италија со пресврт ја совлада Албанија

  Дортмунд, 15 јуни 2024 (МИА) – Актуелниот европски првак Италија со победа ја почна о...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

16 јуни 2024 Канбера - Посета на кинескиот премиер Ли Џианг на Австралија.

 Приведен разбојник во Скопје, одреден му е притвор 

 Приведен разбојник во Скопје, одреден му е притвор 

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопј...

Саливан: Рускиот мировен предлог за Украина е целосно апсурдна визија

Саливан: Рускиот мировен предлог за Украина е целосно апсурдна визија

Бургеншток, 15 јуни 2024 (МИА) - Советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан, д...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

16 јуни 2024 Бургеншток - Обраќање на претседателката Гордана Сиљановска-Да...

„Њујорк тајмс“ го објави наводниот нацрт-мировен договор меѓу Украина и Русија од 2022 година

„Њујорк тајмс“ го објави наводниот нацрт-мировен договор меѓу Украина и Русија од 2022 година

Њујорк, 15 јуни 2024 (МИА) - Во нацрт-мировниот договор од 2022 година, кој никогаш не беше потпишан...

Саудискиот принц: Украинскиот мировен процес бара тежок компромис

Саудискиот принц: Украинскиот мировен процес бара тежок компромис

Бургеншток, 15 јуни 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Саудиска Арабија, принцот Фајсал...

Шолц: Русија мора да биде вклучена во мировниот процес за Украина

Шолц: Русија мора да биде вклучена во мировниот процес за Украина

Бургеншток, 15 јуни 2024 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц се изјасни за вклучување на Русија в...

Харис обвини дека Русија сака Украина да се предаде

Харис обвини дека Русија сака Украина да се предаде

Бургеншток, 15 јуни 2024 (МИА) - Американската потпретседателка Камала Харис ги отфрли условите на р...

Конаковиќ: Имаме многу заеднички можности за да се реализираат нашите цели и полесно е ако се обединеме сите земји од Западен Балкан

Конаковиќ: Имаме многу заеднички можности за да се реализираат нашите цели и полесно е ако се обединеме сите земји од Западен Балкан

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) – Регионалните односи се многу важни и со задоволство можам да истакнам д...

УНРВА: Потребен итен третман за повеќе од 50.000 деца во Газа поради акутна неухранетост

УНРВА: Потребен итен третман за повеќе од 50.000 деца во Газа поради акутна неухранетост

Газа, 15 јуни 2024 (МИА) - На повеќе од 50.000 деца во Појасот Газа им е потребен итен третман порад...

ЕВРО2024: Шпанија убедлива против Хрватска, Јамал испиша историја

ЕВРО2024: Шпанија убедлива против Хрватска, Јамал испиша историја

  Берлин, 15 јуни 2024 (МИА) – Шпанија со победа го почна настапот на Европското фудбал...

Алтернатива: Орхан Муртезани е кандидат за министер за европски прашања

Алтернатива: Орхан Муртезани е кандидат за министер за европски прашања

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - На денешниот состанок на Централното претседателство на Алтернатива Орх...

Почна мировниот самит за Украина, Фон дер Лајен против замрзнување на конфликтот

Почна мировниот самит за Украина, Фон дер Лајен против замрзнување на конфликтот

Бургеншток, 15 јуни 2024 (МИА) - Во швајцарското одморалиште Бургеншток денеска почна мировниот сами...

Италија не брза да одлучи дали ќе ја поддржи претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен за втор мандат

Италија не брза да одлучи дали ќе ја поддржи претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен за втор мандат

Рим, 15 јуни 2024 (МИА) - Италија ќе одлучи за поддршката за вториот мандат на претседателката на Ев...

Image

Остани поврзан