• вторник, 25 јуни 2024
Честитка до Силјановска Давкова од Лорд Пич, специјалниот претставник на британскиот премиер за Западен Балкан

Честитка до Силјановска Давкова од Лорд Пич, специјалниот претставник на британскиот премиер за Западен Балкан

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Честитка до Гордана Силјановска Давкова за изборот за претседател на Реп...

Силјановска Давкова: Добивањето на уверението од ДИК и прогласувањето во Собранието се формално финале на изборите

Силјановска Давкова: Добивањето на уверението од ДИК и прогласувањето во Собранието се формално финале на изборите

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) – Гордана Сиљановска Давкова до добивањето на Уверението за избор на ...

Вучевиќ честиташе на ВМРО-ДПМНЕ и Сиљановска Давкова: Се радувам на соработката за доброто на двете држави и двата народа

Вучевиќ честиташе на ВМРО-ДПМНЕ и Сиљановска Давкова: Се радувам на соработката за доброто на двете држави и двата народа

Белград, 10 мај 2024 (МИА) - Српскиот премиер Милош Вучевиќ им ја честиташе победата на партијата ВМ...

Втор круг од претседателските избори

Втор круг од претседателските избори

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Во земјава денеска се одржува вториот круг о...

Пендаровски во Маврово: Мицкоски ги моли коалиционите партнери за гласови за Силјановска  

Пендаровски во Маврово: Мицкоски ги моли коалиционите партнери за гласови за Силјановска  

Маврово, 28 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ Стево Пендаровски на денеш...

Силјановска Давкова: Поддржувам било каква соработка со соседите

Силјановска Давкова: Поддржувам било каква соработка со соседите

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Чудни феномени се случуваат на Балканот....

Изјава на кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова

Изјава на кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Направете го вистинскиот избор, споредете...

Силјановска Давкова: Очекувам за мене да гласаат и многу неопределени, и пратеници од СДСМ и луѓе од ДУИ

Силјановска Давкова: Очекувам за мене да гласаат и многу неопределени, и пратеници од СДСМ и луѓе од ДУИ

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова поддржана од В...

Силјановска Давкова: Најважниот предизвик за сите нас е беспоштедната битка со корупцијата и криминалот

Силјановска Давкова: Најважниот предизвик за сите нас е беспоштедната битка со корупцијата и криминалот

Делчево, 20 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател од ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата Гордана Силја...

Силјановска-Давкова од Свети Николе: Заслужувате власт соодветна на вашето достоинство

Силјановска-Давкова од Свети Николе: Заслужувате власт соодветна на вашето достоинство

Свети Николе, 17 април 2024 (МИА) – Во овие избори има нешто специфично, до ѕидот сме доведени. Вие...

Силјановска Давкова: Мора да имаме уставен патриотизам, да ги почитуваме основните одредби на Уставот

Силјановска Давкова: Мора да имаме уставен патриотизам, да ги почитуваме основните одредби на Уставот

Гевгелија, 16 април 2024 (МИА) - Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните...

Мисајловски: За да почнат промените, потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова

Мисајловски: За да почнат промените, потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова

Скопје, 16 април 2024 Денеска сме повторно во Куманово, со нас е и нашиот технички министер...

Стојаноска: Силјановска Давкова го промовира концептот претседател за сите, а не на елитите

Стојаноска: Силјановска Давкова го промовира концептот претседател за сите, а не на елитите

Скопје, 16 април 2024 Денес сум во Гостивар и денот го започнавме од градскиот пазар бидејќи...

Стојаноска: Граѓаните ќе го заокружат бројот 2 затоа што Силјановска Давкова гордо ќе се исправи против криминалот на ДУИ

Стојаноска: Граѓаните ќе го заокружат бројот 2 затоа што Силјановска Давкова гордо ќе се исправи против криминалот на ДУИ

Скопје, 15 април 2024   Интегрален текст од изјава Говорник: Дафина Сто...

Мисајловски:Пендаровски со репертоар на омраза кон Силјановска Давкова, таа е најдобриот претседателски кандидат 

Мисајловски:Пендаровски со репертоар на омраза кон Силјановска Давкова, таа е најдобриот претседателски кандидат 

Скопје, 15 април 2024   Интегрален текст од изјава за медиуми Говорник:...

Image

Остани поврзан