• четврток, 13 јуни 2024
МЗТ Скопје прв финалист во кошаркарскиот плејоф

МЗТ Скопје прв финалист во кошаркарскиот плејоф

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) – Со чисти 3:0 во победи над ТФТ, актуелниот македонски кошаркарски шампио...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

12 мај 2024 Вилнус - Претседателски избори во Литванија. Ба...

Шолц повика на заеднички напори против насилството по нападите врз пратениците

Шолц повика на заеднички напори против насилството по нападите врз пратениците

Потсдам, 11 мај 2024 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц ги повика граѓаните да заземат став прот...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

12 мај 2024  Скопје

Северна Кореја тврди дека оваа година ќе набави нов ракетен фрлач со повеќе цевки

Северна Кореја тврди дека оваа година ќе набави нов ракетен фрлач со повеќе цевки

Пјонгјанг, 11 мај 2024 (МИА) - Северна Кореја оваа година ќе ја опреми својата армија со нов ракетен...

Израелска армија: Уште една теренска болница во Газа

Израелска армија: Уште една теренска болница во Газа

Ерусалим, 11 мај 2024 (МИА) - Израелската армија денеска соопшти дека е изградена нова теренска болн...

Трамп демантира дека ја предложил Ники Хејли за потпретседател на претстојните избори

Трамп демантира дека ја предложил Ники Хејли за потпретседател на претстојните избори

Вашингтон, 11 мај 2024 (МИА) - Доналд Трамп денеска изјави дека не ја разгледува можноста поранешнат...

Илјадници Грузијци демонстрираа во Тбилиси против законот за „странски агенти“

Илјадници Грузијци демонстрираа во Тбилиси против законот за „странски агенти“

Тбилиси, 11 мај 2024 (МИА) - Неколку илјади демонстранти излегоа вечерва на улиците во грузискиот гл...

Макрон: Се надевам дека Французите нема да мора да се борат во Украина

Макрон: Се надевам дека Французите нема да мора да се борат во Украина

Париз, 11 мај 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон уште еднаш не ја исклучи интервенц...

Барнли загуби од Тотенхем и испадна од Премиер лигата

Барнли загуби од Тотенхем и испадна од Премиер лигата

Лондон, 11 мај 2024 (МИА) - Тотенхем на домашен терен попладнево го совлада Барнли со 2:1 во натпрев...

Хамас потврди дека починал уште еден од заложниците киднапирани лани во октомври

Хамас потврди дека починал уште еден од заложниците киднапирани лани во октомври

Газа, 11 мај 2024 (МИА) - Палестинската група Хамас денеска соопшти дека починал уште еден од заложн...

Со свечена академија одбележана Меѓународната недела на сестринството 

Со свечена академија одбележана Меѓународната недела на сестринството 

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) – Националното здружение на медицински сестри...

Арапската лига повика на забрзување на напорите за решение со две држави по резолуцијата на ОН за поддршка на Палестина

Арапската лига повика на забрзување на напорите за решение со две држави по резолуцијата на ОН за поддршка на Палестина

Каиро, 11 мај 2024 (МИА) - Генералниот секретар на Лигата на арапските држави, Ахмед Абул Геит ја по...

Ројс може да ја продолжи кариерата во Интер Мајами

Ројс може да ја продолжи кариерата во Интер Мајами

Дортмунд, 11 мај 2024 (МИА) - Играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Марко Ројс може да ја пр...

Халанд: Го имам Пеп Гвардиола кој се грижи за мене

Халанд: Го имам Пеп Гвардиола кој се грижи за мене

Манчестер, 11 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд е задоволен од начинот на...

Image

Остани поврзан