• вторник, 18 јуни 2024
Раул Гарсија заминува во фудбалска пензија

Раул Гарсија заминува во фудбалска пензија

  Мадрид, 15 април 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалер Раул Гарсија (37) најави денеска пен...

Гарсија за МИА: Планот за раст за Западен Балкан ќе биде едно од главните прашања на самитот ЕУ-Западен Балкан

Гарсија за МИА: Планот за раст за Западен Балкан ќе биде едно од главните прашања на самитот ЕУ-Западен Балкан

Скопје, 13 декември 2023 (МИА) - Планот за раст за Западен Балкан ќе би...

Гарсија за МИА: Каква одлука ќе донесе Европскиот совет не може да кажеме, сепак, постои услов кој треба да биде исполнет

Гарсија за МИА: Каква одлука ќе донесе Европскиот совет не може да кажеме, сепак, постои услов кој треба да биде исполнет

Скопје, 12 декември 2023 (МИА) - Европскиот совет в четврток ќе одлучув...

Спалети: Наполи не му даде доволно време на Гарсија

Спалети: Наполи не му даде доволно време на Гарсија

Рим, 16 ноември 2023 (МИА) - Поранешниот тренер на Наполи, Лучијано Спалети реагираше на отказот на...

Романо: Наполи денес ќе го отпушти Гарсија

Романо: Наполи денес ќе го отпушти Гарсија

Неапол, 13 ноември 2023 (МИА) - Тренерот на Наполи, Руди Гарсија ќе го напушти тимот, објави новинар...

Гарсија нов тренер на Наполи

Гарсија нов тренер на Наполи

Неапол, 16 јуни 2023 (МИА) – Италијанскиот фудбалски шампион Наполи го назначи Руди Гарсија за шеф н...

Марка: Гарсија доби отказ, Роналдо ќе има нов тренер во Ал-Наср

Марка: Гарсија доби отказ, Роналдо ќе има нов тренер во Ал-Наср

Ријад, 12 април 2023 (МИА) - ...

Скопје предложен за домаќин на следниот Министерски форум ЕУ - Западен Балкан за првада и внатрешни работи

Скопје предложен за домаќин на следниот Министерски форум ЕУ - Западен Балкан за првада и внатрешни работи

Скопје, 28 март 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со државниот...

Шаќири-Гарсија: Создаваме квалитетен и инклузивен воспитно-образовен систем

Шаќири-Гарсија: Создаваме квалитетен и инклузивен воспитно-образовен систем

Скопје, 7 април 2022 (МИА) - Министерот за образование и наука Јетон Шаќири денеска одржа работна средб...

Тренчевска-Гарсија:  Ќе ја зајакнеме соработката во интерес на европската перспектива на земјава

Тренчевска-Гарсија: Ќе ја зајакнеме соработката во интерес на европската перспектива на земјава

Скопје, 25 март 2022 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска оства...

Градоначалничката Арсовска се сретна со шпанскиот амбасадор Гарсија

Градоначалничката Арсовска се сретна со шпанскиот амбасадор Гарсија

Скопје, 10 февруари 2022 (МИА) - Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска оствари средб...

Средба Ахмети - Гарсија: Целосна поддршка од Шпанија за членството во ЕУ

Средба Ахмети - Гарсија: Целосна поддршка од Шпанија за членството во ЕУ

Тетово, 3 февруари 2022 (МИА) - Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети д...

Гвардиола: Гарсија ќе игра за Барселона, тој е врвен фудбалер

Гвардиола: Гарсија ќе игра за Барселона, тој е врвен фудбалер

Манчестер, 1 март 2021 (МИА) – Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола изјави дека дефанзивецот Ерик...

Атлетик го обнови договорот со Раул Гарсија

Атлетик го обнови договорот со Раул Гарсија

Билбао, 24 февруари 2021 (МИА) – Шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетик денес објави продолжување на дог...

Гарсија стана првиот играч за врска кој постигнал 100 гола во Ла Лига во 21. век

Гарсија стана првиот играч за врска кој постигнал 100 гола во Ла Лига во 21. век

Билбао, 26 јануари 2021 (МИА) - Играчот за врска на Атлетик Билбао, Раул Гарсија беше двоен стрелец син...

Image

Остани поврзан