• четврток, 08 јуни 2023
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

29 март 2023 Скопје...

Претрес во Скопје, запленета дрога, приведен дилер

Претрес во Скопје, запленета дрога, приведен дилер

Скопје, 28 март 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со д...

Ван дер Белен и Костадиновска-Стојчевска на прошетка низ Старата скопска чаршија

Ван дер Белен и Костадиновска-Стојчевска на прошетка низ Старата скопска чаршија

Скопје, 28 март 2023 (МИА) - Претседателот на Австрија,&n...

Тотенхем почна преговори со Нагелсман за тренерското место

Тотенхем почна преговори со Нагелсман за тренерското место

Лондон, 28 март 2023 (МИА) – Челниците на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем...

Тренчевска-Селаковиќ: Преку дигитализација до подобри социјални услуги за граѓаните

Тренчевска-Селаковиќ: Преку дигитализација до подобри социјални услуги за граѓаните

Скопје, 28 март 2023 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика Јованка Т...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

29 март 2023  Вашингтон - Почеток на дводневниот Самит за демократија...

Тренчевска: Верувам дека кадрите кои излегуваат од ИБУ се спремни да одговорат успешно на нивните професии

Тренчевска: Верувам дека кадрите кои излегуваат од ИБУ се спремни да одговорат успешно на нивните професии

28 март 2023 Министерката за труд и социјална полити...

Приведен криминалец баран со потерница

Приведен криминалец баран со потерница

Скопје, 28 март 2023 (МИА) - Полициски службеници во Битола денска го приведле Н.П. (35), кој бил...

На протестите во Франција околу 740.000 луѓе

На протестите во Франција околу 740.000 луѓе

Париз, 28 март 2023 (МИА) - На денешниот десетти протест...

Сослушување во Конгресот на САД за крахот на двете банки 

Сослушување во Конгресот на САД за крахот на двете банки 

Вашингтон, 28 март 2023 (МИА) - ...

Гроси: Бараме решение за ефикасна заштита на нуклеарната централа Запорожје

Гроси: Бараме решение за ефикасна заштита на нуклеарната централа Запорожје

Виена, 28 март 2023 (МИА) – Директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Г...

У21: Македонските фудбалери поразени во финалето на „Анталија куп

У21: Македонските фудбалери поразени во финалето на „Анталија куп"

Белек, 28 март 2023 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација до 21 год...

САД најавија меѓународна соработка за зајакнување на транспарентноста на правните субјекти

САД најавија меѓународна соработка за зајакнување на транспарентноста на правните субјекти

Вашингтон, 28 март 2023 (МИА) - Министерката за финансии Џенет...

Португалија привремено го укинува ДДВ за основните прехранбени артикли

Португалија привремено го укинува ДДВ за основните прехранбени артикли

Лисабон, 28 март 2023 (МИА) – Португалија привремено го укинува данокот на додадена вредност (ДДВ) з...

Емерсон мора да го оперира коленото

Емерсон мора да го оперира коленото

  Лондон, 28 март 2023 (МИА) – Бразил...

Image

Остани поврзан