• четврток, 20 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

17 ноември 2023 Скопје - Седница на собраниска...

Мицкоски: Политичарите треба да им обезбедат услови на младите да останат и да придонесуваат дома

Мицкоски: Политичарите треба да им обезбедат услови на младите да останат и да придонесуваат дома

16 ноември 2023  Интегрален текст од говор од  Генералното Собрание на под...

Галант соопшти дека израелската армија има контрола врз западниот дел на градот Газа

Галант соопшти дека израелската армија има контрола врз западниот дел на градот Газа

Тел Авив/Газа, 16 ноември 2023 (МИА) – Израелската армија презеде контрола врз западниот дел на град...

Мицкоски: Мицкоски: Ова е најлош извештај на ЕК, ВМРО-ДПМНЕ има план и знае како да ја однесе Македонија на врвот на Европа

Мицкоски: Мицкоски: Ова е најлош извештај на ЕК, ВМРО-ДПМНЕ има план и знае како да ја однесе Македонија на врвот на Европа

16 ноември 2023    Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред от...

Џенерал Моторс е првиот од трите производители на автомобили од Детроит што постигна договор со синдикатот

Џенерал Моторс е првиот од трите производители на автомобили од Детроит што постигна договор со синдикатот

Детроит, 16 ноември 2023 (МИА) – Членовите на синдикатот на организацијата на американската автоинду...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

17 Ноември 2023 Будимпешта – Состанок на претседателите на парламентите на...

СЗО предупреди дека „совршена бура“ му се заканува на здравјето на жителите на Газа

СЗО предупреди дека „совршена бура“ му се заканува на здравјето на жителите на Газа

Женева, 16 ноември 2023 (МИА) – Ако бомбите не ги убијат луѓето во Газа, болестите ќе ги убијат, изј...

Спасовски го посети Заев во неговата Фондација

Спасовски го посети Заев во неговата Фондација

Скопје, 16 ноември 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи, Оливер...

Најмалку 12 повредени во судири меѓу навивачи и полиција во Софија

Најмалку 12 повредени во судири меѓу навивачи и полиција во Софија

Софија, 16 ноември 2023 (МИА) – Најмалку 12 лица се повредени во судир меѓу бугарските навивачи во С...

Пописот во Албанија  официјално заврши, Македонците во Мала Преспа не губат надеж дека ќе бидат попишани 

Пописот во Албанија  официјално заврши, Македонците во Мала Преспа не губат надеж дека ќе бидат попишани 

Тирана, 16 ноември 2023 (МИА) - Пописот на населението и домаќинствата во Албанија официјално заврши...

Руски генерал кој го критикуваше Путин пронајден мртов во неговиот дом

Руски генерал кој го критикуваше Путин пронајден мртов во неговиот дом

Москва, 16 ноември 2023 (МИА) – Поранешниот командант на руската противвоздушна одбрана, кој го крит...

Николовски: Македонското вино е нашиот најдобар промотор

Николовски: Македонското вино е нашиот најдобар промотор

Скопје, 16 ноември 2023 (МИА) - Македонското вино е нешто со што се гордееме. Најдобриот промотор, н...

Во Завод и музеј Битола отворена мултисензорна изложба „Уметност и архитектура во 2Д и 3Д“

Во Завод и музеј Битола отворена мултисензорна изложба „Уметност и архитектура во 2Д и 3Д“

Битола, 16 ноември 2023 (МИА) - Во битолскиот Музеј отворена е изложба на која се презентирани...

Норвешка е подготвена да го затвори граничниот премин со Русија доколку биде потребно

Норвешка е подготвена да го затвори граничниот премин со Русија доколку биде потребно

Осло, 16 ноември 2023 (МИА) - Норвешките граничари не забележале зголемен број руски гранични премин...

Ковачевски на „Винска визија на Отворен Балкан“: Голем интерес за македонските вина и храна

Ковачевски на „Винска визија на Отворен Балкан“: Голем интерес за македонските вина и храна

Белград, 16 ноември 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски при учеството на саемот „Винска визија...

Image

Остани поврзан