• вторник, 18 јуни 2024
Командантот на вооружените сили на Кенија меѓу 10-те воени лица загинати во хеликоптерска несреќа во земјата

Командантот на вооружените сили на Кенија меѓу 10-те воени лица загинати во хеликоптерска несреќа во земјата

Најроби, 18 април 2024 (МИА) - Командантот на вооружените сили на Кенија, генерал Френсис Огола е ме...

Потврдена смртта на петмината маринци од хеликоптерската несреќа во Сан Диего

Потврдена смртта на петмината маринци од хеликоптерската несреќа во Сан Диего

Сан Диего, 8 февруари 2024 (МИА) - Американската војска денеска ја потврди смртта на петмината марин...

Двајца пилоти загинаа во хеликоптерска несреќа во Турција

Двајца пилоти загинаа во хеликоптерска несреќа во Турција

Истанбул, 4 февруари 2024 (МИА) - Двајца пилоти загинаа во пад на полициски хеликоптер во југоисточн...

Одадена почит на единаесетте загинати армиски припадници во хеликоптерската несреќа кај Блаце

Одадена почит на единаесетте загинати армиски припадници во хеликоптерската несреќа кај Блаце

Скопје, 12 јануари 2024 (МИА) - Со полагање цвеќе на местото на хеликоптерската несреќа кај катланов...

Тројца загинати во Турција во хеликоптерска несреќа за време на гаснење пожар

Тројца загинати во Турција во хеликоптерска несреќа за време на гаснење пожар

Истанбул, 18 септември 2023 (МИА) - Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во западна Турција за...

Марлс: Австралиските власти изгубија надеж дека ќе најдат преживеани по хеликоптерската несреќа

Марлс: Австралиските власти изгубија надеж дека ќе најдат преживеани по хеликоптерската несреќа

Сиднеј, 31 јули 2023 (МИА) - Австралиските власти изгубија секаква надеж дека ќе најдат преживеани о...

Најмалку две лица загинаа при пад на хеликоптер во Виетнам

Најмалку две лица загинаа при пад на хеликоптер во Виетнам

Ханој, 5 април 2023 (МИА) - Две лица загинаа откако хеликоптер се урна во...

Мишел: Министерот за внатрешни работи на Украина беше „голем пријател на ЕУ“

Мишел: Министерот за внатрешни работи на Украина беше „голем пријател на ЕУ“

Брисел, 18 јануари 2023 (МИА) - Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел изјави дека покојниот у...

Oдбележани 15 години од хеликоптерската несреќа кај Блаце

Oдбележани 15 години од хеликоптерската несреќа кај Блаце

Скопје, 12 јануари 2023 (МИА) - Со едноминутно молчење и полагање на свежо цвеќе, на спомен-обележја...

Одбележување 15 години од хеликоптерската несреќа во која загинаа припадници на воздухопловниот ВИНГ

Одбележување 15 години од хеликоптерската несреќа во која загинаа припадници на воздухопловниот ВИНГ

Скопје, 12 јануари 2023 (МИА) – На спомен-обележјето кај Катлановско Блаце денеска ќе се одбеле...

Пет лица загинаа при пад на хеликоптер во Мексико

Пет лица загинаа при пад на хеликоптер во Мексико

...

Вдовицата на Коби Брајант доби 16 милиони долари поради сликите од хеликоптерската несреќа

Вдовицата на Коби Брајант доби 16 милиони долари поради сликите од хеликоптерската несреќа

Лос Анџелес, 25 август 2022 (МИ...

Тројца загинати во хеликоптерска несреќа во Германија

Тројца загинати во хеликоптерска несреќа во Германија

Берлин, 17 октомври 2021 (МИА) - Три лица загинаа при пад на хеликоптер во југозападна Германија. Хели...

Пронајдени телата на десетмината војници, осум месеци по падот на хеликоптерот во Папуа

Пронајдени телата на десетмината војници, осум месеци по падот на хеликоптерот во Папуа

Џакарта, 14 февруари 2020 (МИА) - Пронајдени се телата на десетмината војници кои загинаа пред осум мес...

Image

Остани поврзан