• петок, 19 јули 2024
Поддржувачите на Таравари со декларација ја потврдија коалицијата со албанската опозиција

Поддржувачите на Таравари со декларација ја потврдија коалицијата со албанската опозиција

Куманово, 9 февруари 2024 (МИА) - Седумдесет и пет претставници на централното собрание во Куманово...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

9 февруари 2024  Скопје - Собранието на Р. Северна Македонија ќе ја од...

Вучиќ на СБ на ОН: Ги повикувам СБ и меѓународните организации да влијаат на решавањето на кризата и повторно воспоставување на дијалог

Вучиќ на СБ на ОН: Ги повикувам СБ и меѓународните организации да влијаат на решавањето на кризата и повторно воспоставување на дијалог

Белград, 8 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва на вонредната се...

САД го предупредија Израел дека воена операција во Рафа може да биде катастрофална

САД го предупредија Израел дека воена операција во Рафа може да биде катастрофална

Вашингтон, 8 февруари 2024 (МИА) – САД вечерва го предупредија Израел дека копнена офанзива во градо...

Кралицата Камила за болеста на Чарлс Трети: Кралот се чувствува „исклучително добро“

Кралицата Камила за болеста на Чарлс Трети: Кралот се чувствува „исклучително добро“

Лондон, 8 февруари 2024 (МИА) – Кралицата Камила вечерва и се обрати на публиката на музичката вечер...

Петровска: Кога зборуваме за европска интеграција, треба да зборуваме за политички партии по однос на нивната идеологија и тоа што сакаат да го постигнат

Петровска: Кога зборуваме за европска интеграција, треба да зборуваме за политички партии по однос на нивната идеологија и тоа што сакаат да го постиг...

Скопје, 8 февруари 2024 (МИА) - Албанската опозиција треба да се занимава со прашања кои се од интер...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

9 Февруари 2024 Вашингтон – Американскиот претседател Џозеф Бајден и герман...

Селмани: Алијанса на Албанците е најголем губитник во партискиот раскол

Селмани: Алијанса на Албанците е најголем губитник во партискиот раскол

Скопје, 8 февруари 2024 (МИА) - Состојбите во Алијанса на Албанците не се изненадување за поранешнио...

ЗНМ: Непримерно е претседателот на СДСМ Ковачевски да дава етички оценки за работата на МТВ

ЗНМ: Непримерно е претседателот на СДСМ Ковачевски да дава етички оценки за работата на МТВ

Скопје, 8 февруари 2024 Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) реагира на денешната и...

Битиќи: Европскиот дух и желбата на граѓаните да ја видат земјата во ЕУ не прави оптимисти

Битиќи: Европскиот дух и желбата на граѓаните да ја видат земјата во ЕУ не прави оптимисти

Скопје, 8 февруари 2024  Европскиот фронт, односно европскиот дух и желбата на 2/3 од н...

Полскиот репрезентативец Пиеховски нов ракометар на Еурофарм Пелистер

Полскиот репрезентативец Пиеховски нов ракометар на Еурофарм Пелистер

  Битола, 8 февруари 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен првак Еурофарм Пелистер ги зас...

Петровска: Во Собранието е блокиран закон кој носи многу погодности за функционирањето на Министерството за одбрана

Петровска: Во Собранието е блокиран закон кој носи многу погодности за функционирањето на Министерството за одбрана

Скопје, 8 февруари 2024 (МИА) - Еден голем сериозен проект на Министерството за одбрана кој носи бен...

Израелската армија го потврди нападот врз командант на Хезболах во Либан

Израелската армија го потврди нападот врз командант на Хезболах во Либан

Бејрут, 8 февруари 2024 (МИА) – Израелската армија вечерва потврди дека извршила воздушен напад во ј...

САД нудат награда до 10 милиони долари за информации за водачите на Хајв ренсомвер

САД нудат награда до 10 милиони долари за информации за водачите на Хајв ренсомвер

Вашингтон, 8 февруари 2024 (МИА) – САД нудат награда до 10 милиони долари за информации кои водат до...

Милевски задоволен од составот на групата во Лигата на нации: Целта за нас е првото место

Милевски задоволен од составот на групата во Лигата на нации: Целта за нас е првото место

  Париз, 8 февруари 2024 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бл...

Image

Остани поврзан