• вторник, 18 јуни 2024
Трамп побара официјално да се врати на социјалната мрежа Фејсбук

Трамп побара официјално да се врати на социјалната мрежа Фејсбук

    Вашингтон, 18 јануари 2023 (МИА) – Поранешниот американски прет...

Илјадници медицински сестри повторно штрајкуваат во Велика Британија

Илјадници медицински сестри повторно штрајкуваат во Велика Британија

Лондон, 18 јануари 2023 (МИА) - По истори...

Вучиќ: Пред Србија тешка година, една од најтешките во поновата историја

Вучиќ: Пред Србија тешка година, една од најтешките во поновата историја

Давос, 18 јануари 2023 (МИА) - Претседате...

УСАИД ќе обезбеди 125 милиони долари помош за Украина

УСАИД ќе обезбеди 125 милиони долари помош за Украина

Вашингтон, 18 јануари 2023 (МИА) - Директорката на Американската агенција за меѓународен развој (УСА...

Тупанчевски: Разрешувањето на директорот на Управата за извршување санкции не значи дека работата е завршена

Тупанчевски: Разрешувањето на директорот на Управата за извршување санкции не значи дека работата е завршена

Скопје, 18 јануари 2023 (МИА) – Министерот за правда Никола Тупанчевски вечерва изјави дека раз...

Јовица Стојановиќ именуван за в.д. директор на Управата за извршување санкции

Јовица Стојановиќ именуван за в.д. директор на Управата за извршување санкции

Скопје, 18 јануари 2023 (МИА) – Владата денеска на седница го прифати предлогот на министерот...

На Универзитетот во Тетово отворено Американско катче како центар за тестирање на англиски како странски јазик

На Универзитетот во Тетово отворено Американско катче како центар за тестирање на англиски како странски јазик

Тетово, 18 јануари 2023 (МИА) – На Универзитетот во Тетово денеска свечено беше отворено Америк...

ЕП ја повикува ЕК да отвори истрага за работата на комесарот Вархеји

ЕП ја повикува ЕК да отвори истрага за работата на комесарот Вархеји

Брисел, 18 јануари 2023 (МИА) – Резолуцијата на Европскиот парламент за спроведување на надворе...

Во Косово граѓаните повикани да носат маски и да се вакцинираат

Во Косово граѓаните повикани да носат маски и да се вакцинираат

Приштина, 18 јануари 2023 (МИА) – Националниот институт за јавно здравје на Косово ги повика гр...

За брзо возење 61 казна на територија на СВР Битола

За брзо возење 61 казна на територија на СВР Битола

Скопје, 18 јануари 2023 (МИА) – На територијата на СВР Битола денеска во времето од 10:00-14:00...

Осветлен светиот крст кај делчевското село Стамер

Осветлен светиот крст кај делчевското село Стамер

Делчево, 18 јануари 2023 (МИА) – Во делчевското село Стамер осветлен е...

Николовски: Мерките што Министерството ги креира за поддршка на земјоделците даваат ефекти бидејќи се подготвени директно со земјоделците

Николовски: Мерките што Министерството ги креира за поддршка на земјоделците даваат ефекти бидејќи се подготвени директно со земјоделците

Скопје, 18 јануари 2023 Оваа година откако повторно го...

Албанската полиција на преминот „Блато” спречила шверц на нафта

Албанската полиција на преминот „Блато” спречила шверц на нафта

Дебар, 18 јануари 2023 ( МИА) – На граничниот премин „Блато” на албанско-македонската граница к...

Околу 130 верници пријавени за фаќање на светиот крст во Скопје

Околу 130 верници пријавени за фаќање на светиот крст во Скопје

Скопје, 18 јануари 2023 (МИА) – Околу 130 верници се пријавени за фаќање на светиот крст, кој у...

Фондацијата Фридрих Еберт потврди дека го подготвила статутот на ЗСО

Фондацијата Фридрих Еберт потврди дека го подготвила статутот на ЗСО

Прага, 18 јануари 2023 (МИА) – Германската организација Фондацијата „Фридрих Еберт“ потврди за...

Image

Остани поврзан