• четврток, 20 јуни 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

5 февруари 2024  Скопје - Претседателот на Собранието Јован Митрески ќ...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

5 февруари 204 Рим - Средба на министрите за надворешни работи на земјите о...

Вулканската лава уништи дестици згради во исландскиот град Гриндавик

Вулканската лава уништи дестици згради во исландскиот град Гриндавик

Рејкјавик, 4 февруари 2024 (МИА) - Вулканската ерупција и лавата што поплави делови од југозападен И...

Клоп по поразот од Арсенал: Противникот во многу елементи беше подобар

Клоп по поразот од Арсенал: Противникот во многу елементи беше подобар

Лондон, 4 февруари 2024 (МИА) – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп призна дека Арсенал заслужено ги о...

АБА 2: МЗТ Скопје го доби дербито со Војводина

АБА 2: МЗТ Скопје го доби дербито со Војводина

Нови Сад, 4 февруари 2024 (МИА) – Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром вечерва во Но...

Пет лица повредени во пожар на карневал во германскиот град Кил

Пет лица повредени во пожар на карневал во германскиот град Кил

Штутгарт, 4 февруари 2024 (МИА) - Најмалку пет лица се повредени, од кои едно потешко, кога се запал...

Винариите од Западната и Централната Дунавска низина ги отвораат вратите за посетителите на 10 февруари

Винариите од Западната и Централната Дунавска низина ги отвораат вратите за посетителите на 10 февруари

4 февруари 2024 БТА Винариите од Западна и Централна Дунавска низин...

Села контра Таравари, бара АА самостојно да оди на избори

Села контра Таравари, бара АА самостојно да оди на избори

Тетово, 4 февруари 2024 (МИА) - Поранешниот лидер и актуелен претседате...

Вулверхемптон победи на „Стемфорд бриџ“ за прв пат од 1979 година

Вулверхемптон победи на „Стемфорд бриџ“ за прв пат од 1979 година

Лондон, 4 февруари 2024 (МИА) - Вулверхемптон победи на „Стемфорд Бриџ“ за прв пат по 45 години. Во...

Раскол во Алијанса-Таравари добил поддршка од 80 од вкупно 133 члена на Собранието на АА

Раскол во Алијанса-Таравари добил поддршка од 80 од вкупно 133 члена на Собранието на АА

Скопје, 4 февруари 2024 (МИА) - Откако претседателот на Алијанса за Алб...

САД најавија продолжување на нападите врз проиранските групи во Сирија и Ирак

САД најавија продолжување на нападите врз проиранските групи во Сирија и Ирак

Вашингтон, 4 фаверуари 2024 (МИА) - САД ќе продолжат со нападите врз проиранските групи во Сирија и...

Тахири: Владата на Косово да престане со експериментите во односите со САД

Тахири: Владата на Косово да престане со експериментите во односите со САД

Приштина, 4 февруари 2024 (МИА) – Шефот на пратеничката група на опозициската Алијанса за иднината н...

Почина Курт Хамрин, последниот учесник во финалето на фудбалскиот Мундијал во 1958 година

Почина Курт Хамрин, последниот учесник во финалето на фудбалскиот Мундијал во 1958 година

Стокхолм, 4 февруари 2024 (МИА) - Почина последниот учесник во финалето на Светското првенство во 19...

Новата премиерка на Северна Ирска сака референдум за обединување со Република Ирска

Новата премиерка на Северна Ирска сака референдум за обединување со Република Ирска

Лондон, 4 февруари 2024 (МИА) - Новата премиерка на Северна Ирска, Мишел О’Нил денеска изјави дека е...

Хојлунд стана најмладиот играч на Манчестер јунајтед кој постигнал гол на четири последователни натпревари во Премиер лигата

Хојлунд стана најмладиот играч на Манчестер јунајтед кој постигнал гол на четири последователни натпревари во Премиер лигата

Манчестер, 4 февруари 2024 (МИА) - Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Расмус Хојлунд постигна гол на д...

Image

Остани поврзан