• петок, 19 јули 2024
Трипуновски: Се намалува бројот на земјоделци и производството на јаболка во ресенскиот регион

Трипуновски: Се намалува бројот на земјоделци и производството на јаболка во ресенскиот регион

Скопје, 20 февруари 2024 Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водост...

Пронајдени бесправно исечени огревни дрва во ресенско, едно лице лишено од слобода

Пронајдени бесправно исечени огревни дрва во ресенско, едно лице лишено од слобода

Скопје, 21 декември 2023 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Ресен и вработени од ЈП „Национални Шум...

Приведено лице од ресенско за исечени 12 м3 огревни дрва

Приведено лице од ресенско за исечени 12 м3 огревни дрва

Скопје, 29 октомври 2023 (МИА) - Полициски службеници лишиле од слобода лице од с.Волкодери, ресенск...

Расчистена кражба во ресенско, лишени од слобода тројца крадци

Расчистена кражба во ресенско, лишени од слобода тројца крадци

Скопје, 26 ноември 2022 (МИА) - Полицис...

Image

Остани поврзан