• понеделник, 17 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 22 декември...

Костадиновска-Стојчевска: Достоинствено, во неговиот роден Штип  ја заокружуваме Годината во чест на Ацо Шопов

Костадиновска-Стојчевска: Достоинствено, во неговиот роден Штип ја заокружуваме Годината во чест на Ацо Шопов

21 декември 2023 Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска вечерва присуствува...

Почина професор доктор Кирил Велков

Почина професор доктор Кирил Велков

Скопје, 21 декември 2023 (МИА) - На 92 годишна возраст вчера почина професор доктор Кирил Велков, со...

Костадинов од трибината во Валандово: Повеќе за сите е и новиот пакет антикризни мерки вреден 662 милиони евра

Костадинов од трибината во Валандово: Повеќе за сите е и новиот пакет антикризни мерки вреден 662 милиони евра

21 декември 2023 Новиот, 9-ти пакет антикризни мерки е дел од политиките на СДСМ, се грижиме...

Николоски: Талат Џафери и претседателката на Комисијата за избори и именувања играат игра за непополнување на местото во ДИК кое е за опозицијата

Николоски: Талат Џафери и претседателката на Комисијата за избори и именувања играат игра за непополнување на местото во ДИК кое е за опозицијата

21 декември 2023  Изборниот законик е многу јасен, а тоа е дека изворите ги спроведува...

Завршен концерт на фолклорната група ,,Копачка

Завршен концерт на фолклорната група ,,Копачка"

Делчево, 21 декември 2023 (МИА) - Здружението фолклорна група Копачка од с. Драмче, Делчево го одржа...

Чешка полиција: 14 загинати и 25 повредени во пукотница на Карловиот универзитет во Прага

Чешка полиција: 14 загинати и 25 повредени во пукотница на Карловиот универзитет во Прага

Прага, 21 декември 2023 (МИА) - Чешката полиција соопшти дека пукањето денеска на Карловиот универзи...

Пендаровски: Неопходно е прочистување на судството и именување на одговорните

Пендаровски: Неопходно е прочистување на судството и именување на одговорните

Скопје, 21 декември 2023 (МИА) - Потребно е да постои „име и презиме“ за одговорност, прочистување н...

Маричиќ од Гевгелија: Инвестирани 813 милиони евра преку ИПА, интеграцијата во ЕУ носи повеќе за сите!

Маричиќ од Гевгелија: Инвестирани 813 милиони евра преку ИПА, интеграцијата во ЕУ носи повеќе за сите!

21 декември 2023 Самиот процес на интеграција носи повеќе за сите и досега само преку ИПА пр...

Спасовски: Со беспрекорната организација на Самиот на ОБСЕ во Скопје ја потврдивме нашата  посветеност и професионализам во сферата на безбедноста

Спасовски: Со беспрекорната организација на Самиот на ОБСЕ во Скопје ја потврдивме нашата посветеност и професионализам во сферата на безбедноста

21 декември 2023 Денеска (21.12.2023) министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски &n...

Бајден испраќа тим во Мексико „во наредните денови“ за разговори за пограничните предизвици

Бајден испраќа тим во Мексико „во наредните денови“ за разговори за пограничните предизвици

Вашингтон, 21 декември 2023 (МИА) -  Висока американска длеегација ќе замине за Мексико во наредните денови за д...

Бела куќа: САД „активно работат“ за резолуција на ОН за Газа

Бела куќа: САД „активно работат“ за резолуција на ОН за Газа

Вашингтон, 21 декември 2023 (МИА)  -  САД се уште работат за резолуција на Советот за безб...

Претседателот на Бугарија од утре во дводневна посета на Косово

Претседателот на Бугарија од утре во дводневна посета на Косово

Приштина, 21 декември 2023 (МИА)  -  Во дводневна посета на Косов утре ќе пристигне бугарс...

Тренчевска: Се грижиме за ранливите, со новите мерки до 10.000 денари поддршка во наредните 5 месеци

Тренчевска: Се грижиме за ранливите, со новите мерки до 10.000 денари поддршка во наредните 5 месеци

Скопје, 21 декември 2023 Грижата за сите, особено за ранливите граѓани е социјалдемократска...

Руди Џулијани поднесе барање за стечај

Руди Џулијани поднесе барање за стечај

Вашингтон, 21 декември 2023 (МИА) - Руди Џулијани, сојузник на поранешниот американски претседател Д...

Image

Остани поврзан