• вторник, 25 јуни 2024

Расчистена кражба во ресенско, лишени од слобода тројца крадци

Расчистена кражба во ресенско, лишени од слобода тројца крадци

Скопје, 26 ноември 2022 (МИА) - Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола во соработка со Надворешната канцеларија за криминалистички работи Ресен, ОВР Прилеп и ПО Ропотово на 24 и 25.11.2022 лишија од слобода три лица Е.С.(38)од Битола, И.Н.(48)од Прилеп и А.А.(46)од с.Лажани, општина Долнени, поради основи на сомнение дека на 27.04.2022 во с.Подмочани, ресенско, во дворно место украле трактор ИМТ, сопственост на лице од Ресен.

Како што информираат од МВР, тракторот е пронајден и ќе биде вратен на сопственикот, а против приведените ќе биде поднесена кривична пријава. дма/

Остани поврзан