• вторник, 28 ноември 2023
Откриени малолетници кои краделе компјутерски делови од училиште во Битола, пронајдено и одземено возило на битолчанец

Откриени малолетници кои краделе компјутерски делови од училиште во Битола, пронајдено и одземено возило на битолчанец

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - Полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола, по...

Бизарна и бесмислена кражба на матични клетки во Германија

Бизарна и бесмислена кражба на матични клетки во Германија

Дуизбург, 15 ноември 2023 (МИА) - Бизарна и бесмислена кражба со потенцијално сериозни последици се...

Жител на струшко нелегално приклучил струја во дел од станбен комплекс во Струга

Жител на струшко нелегално приклучил струја во дел од станбен комплекс во Струга

Струга, 11 ноември 2023 (МИА) - Педесет и две годишен жител на струшкото село Калишта доби кривична...

Расчистени десет кривични дела, приведениот ги признал кражбите

Расчистени десет кривични дела, приведениот ги признал кражбите

Скопје, 29 септември 2023 ( МИА) - Во Полициската станица Радовиш вчера  е задржан С.Р.(21...

Приведен 34-годишник од Кавадарци осомничен за кражби

Приведен 34-годишник од Кавадарци осомничен за кражби

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Кавадарци вчера во 16 часот во Кавадар...

Приведен арачиновец, расчистени три кривични дела

Приведен арачиновец, расчистени три кривични дела

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Полициски службеници вчера уапсиле арачиновец, кој се сомничи дека...

Приведено лице од Велешта поради крадење ташни и кршење инвентар во угостителски објекти

Приведено лице од Велешта поради крадење ташни и кршење инвентар во угостителски објекти

Струга, 20 септември 2023 (МИА) - Педесет годишен жител на струшкото село Велешта е приведен во поли...

Претрес во дојранско, расчистени седум кражби, определен притвор

Претрес во дојранско, расчистени седум кражби, определен притвор

Скопје, 20 септември 2023 (МИА) - Полициски службеници вчера лишиле од слобода две лица од Општина Д...

Приведена виничанка, се обидела да изврши кражба во Тимјаник

Приведена виничанка, се обидела да изврши кражба во Тимјаник

Скопје, 12 септември 2023 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Неготино вчера ја лишиле од слобода Џ....

Приведен малолетник за тешка кражба во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Приведен малолетник за тешка кражба во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Скопје, 8 септември 2023 (МИА) - Полициски службеници вчера во Скопје, привеле малолетник за тешка к...

Приведен крадец во Куманово, а одземеното е вратено на сопственикот

Приведен крадец во Куманово, а одземеното е вратено на сопственикот

Скопје, 21 август 2023 ( МИА) - Полициски службеници од СВР Куманово, во саботата, го лишиле од слоб...

Приведени две лица за кражба на автомобил во Тетово

Приведени две лица за кражба на автомобил во Тетово

Скопје, 18 август 2023 (МИА) - Полициски службеници на СВР Тетово, вчера ги привеле А.А.(29) и Н.М.(...

Приведен кумановец за кражба

Приведен кумановец за кражба

Скопје, 16 август 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Куманово, вчера го привеле В.В. (42) пора...

Расчистена тешка кражба на дрзок начин во Битола

Расчистена тешка кражба на дрзок начин во Битола

Скопје, 6 август 2023 (МИА) - Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола вчер...

Предложен притвор за осомничен за тешка кражба во скопски хотел

Предложен притвор за осомничен за тешка кражба во скопски хотел

Скопје, 11 јули 2023 (МИА) - Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка и предложи мерка п...

Image

Остани поврзан