• вторник, 18 јуни 2024
На денешен ден

На денешен ден

27 ноември 2022 (МИА) - Меѓународен ден против потрошувачка грозниц...

Од верските календари

Од верските календари

27 ноември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијан...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 27 ноември 2022 (МИА) – Денеска е недела, 27 ноември 2022 година, 331-иот ден во годината. До к...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

27 ноември 2022 Ријад - Министерот за надворешни работи Бујар Османи ќе престој...

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ нема идеја, Левица со своето дејствување стана десница и ги зема во целосно заложништво

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ нема идеја, Левица со своето дејствување стана десница и ги зема во целосно заложништво

Штип, 26 ноември 2022 (МИА) - Ние имаме обврска да го држиме кормилото на земјата во вистинскиот, европ...

Ковачевски: Први сме во регионот во енергетска трансформација, можеме да станеме зелен центар на Европа

Ковачевски: Први сме во регионот во енергетска трансформација, можеме да станеме зелен центар на Европа

Штип, 26 ноември 2022 (МИА) - Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва од трибината во Штип по...

СП 2022: Аргентина го победи Мексико и избегна предвремена елиминација

СП 2022: Аргентина го победи Мексико и избегна предвремена елиминација

Лусаил, 26 ноември 2022 (МИА) - Аргентина го совлада Мексико во натпреварот од второто коло од групата...

За прв пат од 1990 година нема да има европски тим во финалето на Дејвис купот

За прв пат од 1990 година нема да има европски тим во финалето на Дејвис купот

Малага, 26 ноември 2022 (МИА) - Познати се финалистите на Дејвис купот 2022 година. Австралија и Канада...

Ковачевски од Штип: Големината на СДСМ е во државничките политики насочени кон иднината

Ковачевски од Штип: Големината на СДСМ е во државничките политики насочени кон иднината

Штип, 26 ноември 2022 (МИА) - Вистинската големина на СДСМ не се само полните сали на трибините кои ги...

Костадинов: СДСМ реализираше антикризни мерки од 760 милиони евра, грижата за граѓаните и компаниите продолжува

Костадинов: СДСМ реализираше антикризни мерки од 760 милиони евра, грижата за граѓаните и компаниите продолжува

Скопје, 26 ноември 2022 Потпретседателот на СДСМ Перо Костадинов денеска во Свети Николе се обрати пре...

Лукаревска од Пробиштип: 2023 е година на економска пресвртница, грижата за сите продолжува

Лукаревска од Пробиштип: 2023 е година на економска пресвртница, грижата за сите продолжува

Скопје, 26 ноември 2022 Заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска денеска од трибината „Силно и...

Интер го сака Лукаку на позајмица уште една година

Интер го сака Лукаку на позајмица уште една година

Милано, 26 ноември 2022 (МИА) - Интер бара од Челзи да му ја продолжи позајмицата на напаѓачот Ромелу Л...

Мбапе ја однесе Франција во осминафиналето на СП 2022

Мбапе ја однесе Франција во осминафиналето на СП 2022

Доха, 26 ноември 2022 (МИА) – Килијан Мбапе со два гола и донесе победа на Франција вечерва над Данска...

Лука Дончиќ верува дека значително ја подобрил играта во одбраната

Лука Дончиќ верува дека значително ја подобрил играта во одбраната

Далас, 26 ноември 2022 (МИА) – Најдобриот кошаркар на Далас маверикс, Лука Дончиќ, верува дека ја подоб...

Реконструкцијата на улиците во Усје во завршна фаза

Реконструкцијата на улиците во Усје во завршна фаза

Скопје, 26 ноември 2022 (МИА) - Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски денеска изврши...

Image

Остани поврзан