• четврток, 30 мај 2024
АВМУ: Речиси сите телевизии го почитуваа принципот за еднаков третман на кандидатите за претседател

АВМУ: Речиси сите телевизии го почитуваа принципот за еднаков третман на кандидатите за претседател

Скопје 2 мај 2024 година Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денес го објав...

Различни ставови за ЕУ и дипломатијата на седумтемина кандидати за Вила Водно

Различни ставови за ЕУ и дипломатијата на седумтемина кандидати за Вила Водно

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Во однос на евроинтегративниот пат на држ...

Предизборно соочување на претседателските кандидати: Ветуваат подобра иднина за државата, спротивставени ставови за уставните измени

Предизборно соочување на претседателските кандидати: Ветуваат подобра иднина за државата, спротивставени ставови за уставните измени

Скопје, 21 април 2024 (МИА) – Во предизборното соочување на Националнио...

Петти ден од изборната кампања – претседателските кандидати ги промовираат платформите пред граѓаните

Петти ден од изборната кампања – претседателските кандидати ги промовираат платформите пред граѓаните

Скопје, 8 април 2024 (МИА) – Петти ден од кампањата за претседателските избори, претседателските кан...

Реакции за апсењето на новинарот Фуркан Салиу

Реакции за апсењето на новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 7 април 2024 (МИА) – Дел од политичките партии, владини функционери, како и претседателски к...

Претседателските кандидати потпишаа Кодекс за фер и демократски избори, освен Стевчо Јакимовски

Претседателските кандидати потпишаа Кодекс за фер и демократски избори, освен Стевчо Јакимовски

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Кандидатите за претседател на државата денеска во Државната изборна ком...

На полноќ истекува рокот за доставување на кандидатури за претседател на државата

На полноќ истекува рокот за доставување на кандидатури за претседател на државата

Скопје, 19 март 2024 (МИА) – На полноќ истекува рокот за доставување на...

Потврдени кандидатурите на Пендаровски и Силјановска Давкова, седум кандидати за претседател

Потврдени кандидатурите на Пендаровски и Силјановска Давкова, седум кандидати за претседател

Скопје, 4 март 2024 (МИА) -  Актуелниот претседател Стево Пендаров...

ИЗБОРИ 2024: Познати дел од претседателските кандидати, за седум дена почнува собирањето потписи

ИЗБОРИ 2024: Познати дел од претседателските кандидати, за седум дена почнува собирањето потписи

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) - Почна одбројувањето до претседателските и до парламентарните избори...

Анкета: Макрон и Ле Пен пред другите кандидати за претседателски избори во Франција

Анкета: Макрон и Ле Пен пред другите кандидати за претседателски избори во Франција

Париз, 4 октомври 2020 (МИА) – Шефот на француската...

Image

Остани поврзан