• среда, 17 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

17 февруари 2024  Скопје - Претседателот на СОНК, Јаким Неделков ќе од...

Крилото во АА на Таравари ја поддржа неговата кандидатура за претседател и коалицијата со ЕСП и ги поништи одлуките на Села

Крилото во АА на Таравари ја поддржа неговата кандидатура за претседател и коалицијата со ЕСП и ги поништи одлуките на Села

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) - Крилото од Алијансата за Албанците на...

Османи: Грција не информира дека смениле еден знак, суштинскиот дел од Договорот се почитува од двете страни

Османи: Грција не информира дека смениле еден знак, суштинскиот дел од Договорот се почитува од двете страни

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) -  Министерот за надворешни работи...

Пелистер против МЗТ Скопје во финалето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Пелистер против МЗТ Скопје во финалето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Битола, 16 февруари 2024 (МИА) - По пауза од 15 години, кошаркарскиот клуб Пелистер ќе биде учесник...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

17 Февруари 2024 МАДРИД - Собир за поддршка на Палестинците со бара...

Американските медиуми за смртта на Алексеј Навални

Американските медиуми за смртта на Алексеј Навални

Вашингтон, 16 март 2024 (МИА) Соопштенијата за смртта на Алексеј Навални (47) нашироко се дискутираа...

Спасовски: Кривичните пријави за патните исправи се политички мотивирани

Спасовски: Кривичните пријави за патните исправи се политички мотивирани

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) – Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски не смета...

Болоња со одличен гест кон покојниот Михајловиќ

Болоња со одличен гест кон покојниот Михајловиќ

Болоња, 16 февруари 2024 (МИА) - Фудбалскиот клуб Болоња направи одличен гест кон својот поранешен т...

Даштевски: За време на предизборниот молк за претседателските избори ќе мора да прекине кампањата за парламентарните

Даштевски: За време на предизборниот молк за претседателските избори ќе мора да прекине кампањата за парламентарните

Скопје, 15 февруари 2024 (МИА) – Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Александар Даштев...

Во европските метрополи имаше демонстрации по информацијата за смртта на Навални

Во европските метрополи имаше демонстрации по информацијата за смртта на Навални

Берлин, 16 февруари 2024 (МИА) -  Стотици луѓе се собраа пред руската амбасада во Берлин по вес...

Мицкоски: Ќе следи сериозно реконструирање на владиниот кабинет, со спојување и раздвојување на ресори

Мицкоски: Ќе следи сериозно реконструирање на владиниот кабинет, со спојување и раздвојување на ресори

16 февруари 2024  Сериозно реконструирање на владиниот кабинет, со спојување и раздвоју...

Само еден гол за Меси во петте претсезонски дуели на Интер Мајами пред почетокот на сезоната во МЛС

Само еден гол за Меси во петте претсезонски дуели на Интер Мајами пред почетокот на сезоната во МЛС

Мајами, 16 февруари 2024 (МИА) - Аргентинецот Лео Меси постигна само еден гол, и тоа од пенал, на пе...

Вучиќ: Доколку има нови избори во Белград, тие ќе се одржат на крајот на мај или на почетокот на јуни

Вучиќ: Доколку има нови избори во Белград, тие ќе се одржат на крајот на мај или на почетокот на јуни

Минхен, 16 февруиари 2024 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска во Минхен дек...

Таравари: Ова е легитимниот конгрес на АА

Таравари: Ова е легитимниот конгрес на АА

Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) - Лидерот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари вечерва пред...

Епидемија на грип во Албанија, се зголемува и бројот на заразени со морбили

Епидемија на грип во Албанија, се зголемува и бројот на заразени со морбили

Тирана,16 февруари 2024 (МИА) - Албанија е во епидемија на грип. Според Институтот за јавно здравје...

Image

Остани поврзан