• четврток, 30 мај 2024
MMA: Осуда на говорот на омраза и обидот за спречување на слобода на говор од страна на Апасиев

MMA: Осуда на говорот на омраза и обидот за спречување на слобода на говор од страна на Апасиев

Скопје, 4 март 2024 ММА го осудува говорот на омраза искажан кон Канал 5 Телевизија и нејзи...

Националните телевизии го повикаа Адеми да да го „откочи“ донесувањето на измените на законот за ААВМУ

Националните телевизии го повикаа Адеми да да го „откочи“ донесувањето на измените на законот за ААВМУ

Скопје, 7 февруари 2024 (МИА) - Телевизиите Телма, Канал 5 Сител, Алсат-М и Алфа го повикаа го претс...

ММА бара извинување од министерот Бектеши

ММА бара извинување од министерот Бектеши

Скопје, 2 февруари 2023 (МИА) - Македонската медиумска асоцијација (ММА) на националните терестријал...

ММА бара измена на предлог Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета

ММА бара измена на предлог Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета

Скопје, 6 февруари 2022 Почитуван Министер Тупанчевски, Македонската Медиумска Асоцијација во која чл...

ММА: Владата да подготви предлог измена на членот 102 од Законот за медиуми и да го достави до Собранието

ММА: Владата да подготви предлог измена на членот 102 од Законот за медиуми и да го достави до Собранието

Скопје, 21 февруари 2021 (МИА) - Македонската медиумска асоцијација на националните терестријални телев...

Мејведер сака 600 милиони долари за борба против Хабиб

Мејведер сака 600 милиони долари за борба против Хабиб

Лас Вегас, 5 март 2020 (МИА) - Непоразениот американски боксер Флојд Мејведер, изјави дека е подготвен...

Нурмагомедов бара 100.000.000 долари за реванш со Мекгрегор

Нурмагомедов бара 100.000.000 долари за реванш со Мекгрегор

Лас Вегас, 23 јануари 2020 (МИА) - Се помалку сигурно е дека ќе гледаме реприза на „борбата на векот“ в...

Вајлдер: Не би можел да се борам во ММА, ќе убијам некого!

Вајлдер: Не би можел да се борам во ММА, ќе убијам некого!

Лас Вегас, 18 јануари 2020 (МИА) - Светскиот шампион во тешка категорија во серијата ВБЦ, Дионтеј Вајлд...

Image

Остани поврзан