• понеделник, 24 јуни 2024
Киев најави дека го враќа „украинскиот дел“ од наследството на СССР

Киев најави дека го враќа „украинскиот дел“ од наследството на СССР

Киев, 7 февруари 2024 (МИА) – Министерството за надворешни работи на Украина и Фондот за државна соп...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

8 февруари 2024 Скопје - Собранието на Република Северна Македонија ќе ја о...

Раиси: Иран ќе продолжи мирно да ја развива својата нуклеарна програма

Раиси: Иран ќе продолжи мирно да ја развива својата нуклеарна програма

Техеран, 7 февруари 2024 (МИА) – Иран ќе продолжи да го користи своето легитимно право за мирно разв...

Топлата и врнежлива сезона го забрза ширењето на вирусот денга во Бразил

Топлата и врнежлива сезона го забрза ширењето на вирусот денга во Бразил

Бразилија, 7 февруари 2024 (МИА) – Топлата дождовна сезона во Бразил го засили ширењето на вирусот д...

Тиаго Мота прв кандидат за нов тренер на Милан

Тиаго Мота прв кандидат за нов тренер на Милан

  Рим, 7 февруари 2024 (МИА) – Стратегот на Болоња, Тиаго Мота, би можел по завршувањет...

Во Калифорнија продолжени предупредувањата за свлечишта и поплави

Во Калифорнија продолжени предупредувањата за свлечишта и поплави

Сакраменто, 7 февруари 2024 (МИА) – Метеоролозите во Калифорнија денеска прогнозираат континуирани в...

Пожар на Фрушка Гора

Пожар на Фрушка Гора

Нови Сад, 7 февруари 2024 (МИА) - Кај Раковац на Фрушка Гора вечерва избувна пожар кој може да се ви...

Гутереш: Светот влегува во ера на хаос, поделбите го парализираат Советот за безбедност на ОН

Гутереш: Светот влегува во ера на хаос, поделбите го парализираат Советот за безбедност на ОН

Њујорк, 7 февруари 2024 (МИА) – Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш денеска пр...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

8 Февруари 2024 Стразбур – Пратениците во Европскиот парламент гласаат за р...

Ф1: Алпин го претстави новиот болид

Ф1: Алпин го претстави новиот болид

  Лондон, 7 февруари 2024 (МИА) – Формула 1 екипата Алпин го претстави денеска новиот м...

Грковска: Законот за рестриктивни мерки не е противуставен, целта е сите од „црните листи“ да се процесуираат во домашниот правосуден систем

Грковска: Законот за рестриктивни мерки не е противуставен, целта е сите од „црните листи“ да се процесуираат во домашниот правосуден систем

Скопје, 7 февруари 2024 (МИА) - Измените на Законот за рестриктивни мерки не може да бидат противуст...

Илјадници Словаци протестираа против укинувањето на функцијата специјален обвинител за криминал и корупција

Илјадници Словаци протестираа против укинувањето на функцијата специјален обвинител за криминал и корупција

Братислава, 7 февруари 2024 (МИА) – Неколку илјади луѓе се собраа денеска пред словачкиот парламент...

Русите денеска нападаа шест области низ Украина, Борел морал да се засолни

Русите денеска нападаа шест области низ Украина, Борел морал да се засолни

Киев, 7 февруари 2024 (МИА) – Најмалку пет цивили загинаа, а речиси 50 се ранети во рускиот напад ут...

Извештај: Русија и Северна Кореја претставуваат закана по националната безбедност на САД

Извештај: Русија и Северна Кореја претставуваат закана по националната безбедност на САД

Вашингтон, 7 февруари 2024 (МИА) - Националната безбедност на САД е под ризик бидејќи Русија се снаб...

Кремљ: Такер Карлсон го интервјуираше Путин

Кремљ: Такер Карлсон го интервјуираше Путин

Москва, 7 февруари 2024 (МИА) – Американскиот новинар Такер Карлсон го интервјуираше рускиот претсед...

Image

Остани поврзан