• понеделник, 17 јуни 2024

Владимир Зорба

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Два гола на крајот го спасија Реал од нов неуспех во Лигата на шампионите

Два гола на крајот го спасија Реал од нов неуспех во Лигата на шампионите

Менхенгладбах, 27 октомври 2020 (МИА) - Реал Мадрид постигна два доцни гола и се спаси од пораз од Борусија (Менх...

ЛШ: Баерн победи во Москва, Интер ремизираше во Киев

ЛШ: Баерн победи во Москва, Интер ремизираше во Киев

Москва, 27 октомври 2020 (МИА) - Европскиот клупски шампион Баерн (Минхен) ја оствари 13-тата последователна побе...

Роналдо повторно позитивен на коронавирус

Роналдо повторно позитивен на коронавирус

Торино, 27 октомври 2020 (МИА) - Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечо...

Еурофарм поразен во првото коло на Европската лига

Еурофарм поразен во првото коло на Европската лига

Гудме, 27 октомври 2020 (МИА) - Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер загуби од данскиот вицешампион ГОГ Гудме со 30...

Бартомеу конечно поднесе оставка

Бартомеу конечно поднесе оставка

Барселона, 27 октомври 2020 (МИА) - Претседателот на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу ја напушти функцијата, обја...

Светски шампион на 100 метри суспендиран на две години!

Светски шампион на 100 метри суспендиран на две години!

Лозана, 27 октомври 2020 (МИА) - Светскиот шампион во трката на 100 метри, американскиот атлетичар Кристијан Колм...

На Куман му се заканува суспензија од 12 натпревари за коментарите за судењето на „Ел Класико“

На Куман му се заканува суспензија од 12 натпревари за коментарите за судењето на „Ел Класико“

Барселона, 27 октомври 2020 (МИА) - Одделот за интегритет на Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) ги проследи ко...

Менаџер го уценувал Левандовски за 20 милиони евра

Менаџер го уценувал Левандовски за 20 милиони евра

Варшава, 27 октомври 2020 (МИА) - Полската полиција денес го уапси поранешниот менаџер на фудбалерот Роберт Леван...

Солскјер за Лајпциг: Интересен тим со интересен тренер

Солскјер за Лајпциг: Интересен тим со интересен тренер

Манчестер, 27 октомври 2020 (МИА) - Манчестер Јунајтед го очекува тежок натпревар против РБ (Лајпциг) во среда на...

Инфантино со позитивен тест за корона

Инфантино со позитивен тест за корона

Цирих, 27 октомври 2020 (МИА) - Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, имал симптоми на коронавирус и неговиот те...

Лампард го враќа Рудигер во составот

Лампард го враќа Рудигер во составот

Лондон, 27 окотмври 2020 (МИА) - Менаџерот на Челси, Френк Лампард е подготвен да го врати Антонио Рудигер во сос...

Клоп не сака да „арчи“ за замена на ван Дајк

Клоп не сака да „арчи“ за замена на ван Дајк

Ливерпул, 26 октомври 2020 (МИА) - Англискиот шампион Ливерпул нема да привлече заменик на повредениот дефанзивец...

Image