• вторник, 25 јуни 2024
Судскиот совет на јавна седница ќе одлучува за иницијативата за дисциплинска одговорност на претседателката на Врховен, Беса Адеми

Судскиот совет на јавна седница ќе одлучува за иницијативата за дисциплинска одговорност на претседателката на Врховен, Беса Адеми

Скопје, 29 декември 2023 (МИА) - Судскиот совет денеска на јавна седниц...

Дисциплинска постапка за полицискиот службеник за објави на ФБ за нападите на Хамас врз Израел

Дисциплинска постапка за полицискиот службеник за објави на ФБ за нападите на Хамас врз Израел

Скопје, 10 октомври 2023 (МИА) - Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професиона...

Црвениот картон на Винисиус е поништен, тој може да игра против Рајо Ваљекано

Црвениот картон на Винисиус е поништен, тој може да игра против Рајо Ваљекано

Мадрид, 24 мај 2023 (МИА) - Натпреварувачкиот комитет на шпанската фудбалска федерација донесе одлук...

Обвинителките Вилма Русковска, Ивана Трајчева и Елизабета Јосифоска сослушани за дисциплинската

Обвинителките Вилма Русковска, Ивана Трајчева и Елизабета Јосифоска сослушани за дисциплинската

Скопје, 3 март 2023 (МИА) - Обвинителките Вилма Русковска, Ивана Трајчева и Елизабета Јосифоска, ден...

Русковска најавува одговор на дисциплинската комисија во предвидениот рок

Русковска најавува одговор на дисциплинската комисија во предвидениот рок

Скопје, 16 септември 2022 (МИА) - Обвинителката Вилма Русковска го добила барањето да се изјасни по реш...

Отворено писмо до јавноста од претседателот на Македонскиот дипломатски синдикат

Отворено писмо до јавноста од претседателот на Македонскиот дипломатски синдикат

Скопје, 24 јули 2022 МНР ми подготви дисциплинска постапка затоа што како Претседател на МДС јавно зб...

Министерство за правда: Дисциплинска комисија ќе го испитува случајот со новинарката Делевска

Министерство за правда: Дисциплинска комисија ќе го испитува случајот со новинарката Делевска

Скопје, 17 мај 2022 (МИА) - Министерството за правда соопшти дека е формирана дисциплинска комисија кој...

Image

Остани поврзан