• вторник, 23 јули 2024
На денешен ден

На денешен ден

17 септември 2022 (МИА) 1580.- Роден е шпанскиот пи...

Од верските календари

Од верските календари

17 септември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулиј...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 17 септември 2022 (МИА) - Денеска е сабота, 17 септември 2022 година, 255-иот ден во годината....

Пендаровски: Скринингот е најважниот политички приоритет за нас

Пендаровски: Скринингот е најважниот политички приоритет за нас

Скопје, 16 септември 2022 (МИА) – Ставот на претседателот на државата Стево Пендаровски е дека во наред...

МИА Најави – МКД

МИА Најави – МКД

17 септември 2022 Битола - Црвениот крст на Република Северна Македонија по повод одб...

Во Белата куќа згрозени од извештаите за откриена масовна гробница во Изјум

Во Белата куќа згрозени од извештаите за откриена масовна гробница во Изјум

Вашингтон, 16 септември 2022 (МИА) - 

Генералното собрание на ОН му дозволи на Зеленски да им се обрати на светските лидери виртуелно

Генералното собрание на ОН му дозволи на Зеленски да им се обрати на светските лидери виртуелно

Њујорк, 16 септември 2022 (МИА) - Генералното собрание на ОН денеска гласаше да му дозволи на украински...

Пендаровски: Скринингот е најважниот политички приоритет за нас

Пендаровски: Скринингот е најважниот политички приоритет за нас

Скопје, 16 септември 2022 (МИА) – Ставот на претседателот на државата Стево Пендаровски е дека во наред...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

17 септември 2022 Лондон - Британскиот крал Чарлс Трети ќе ги прими шефовите на влади...

Повторно отворен пристапот до поворката за Вестминстер, за збогување со кралицата се чека повеќе од 24 часа

Повторно отворен пристапот до поворката за Вестминстер, за збогување со кралицата се чека повеќе од 24 часа

Лондон, 16 септември 2022 (МИА) - Британските власти повторно дозволија пристап на сите оние кои сакаат...

Андоновски: Над 40 процеси за тендери за јавни набавки се поништуваат од градоначалничката под сомнителни околности

Андоновски: Над 40 процеси за тендери за јавни набавки се поништуваат од градоначалничката под сомнителни околности

Скопје, 16 септември 2022 (МИА) - Уште на почетокот се виде дека меѓучовечките односи на градоначалничк...

Експерт по криминалистика: Штетата од кибер нападите врз Албанија најголема по Втората светска војна

Експерт по криминалистика: Штетата од кибер нападите врз Албанија најголема по Втората светска војна

Тирана, 16 септември 2022 (МИА) - Познатиот албански експерт за криминалистика Ервин Ка...

Евробаскет 2022: Франција прв финалист 

Евробаскет 2022: Франција прв финалист 

Берлин, 16 септември 2022 (МИА) – Кошаркарите на Франција 

Стејт департмент: Едно од шест складишта на жито во Украина се запленети, уништени, оштетени или загадени од војната на Русија  

Стејт департмент: Едно од шест складишта на жито во Украина се запленети, уништени, оштетени или загадени од војната на Русија  

Вашингтон, 16 септември 2022 (МИА) - Приближно едно...

Блинкен ја обвини Русија за извршени застрашувачки дела по откриените гробови во Изјум

Блинкен ја обвини Русија за извршени застрашувачки дела по откриените гробови во Изјум

Вашингтон, 16 септември 2022 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Б...

Image

Остани поврзан