• понеделник, 22 април 2024
Во Тетово отворена ликовната изложба „Хрватска низ времето“

Во Тетово отворена ликовната изложба „Хрватска низ времето“

Тетово, 3 март 2023 (МИА) - Свечено отворање на ликовна изложба „Хрватска низ времето“ вечерва  ...

Месецот на Франкофонијата започна со гала прикажување на филмот „Со полно работно време”

Месецот на Франкофонијата започна со гала прикажување на филмот „Со полно работно време”

Скопје, 3 март 2023 (МИА) - Францускиот институт во Скопје и Амбасадата на Франциј...

Украина соопшти дека соборила руски воен авион

Украина соопшти дека соборила руски воен авион

Киев, 3 март 2023 (МИА) - Украинската армија тврди дека денеска соборил...

Албанија: Апелација ја поништи одлуката, печатот на ДП го доби крилото на Алибеај, за крилото на Бериша црн ден за правдата

Албанија: Апелација ја поништи одлуката, печатот на ДП го доби крилото на Алибеај, за крилото на Бериша црн ден за правдата

Тирана, 3 март 2023(МИА) - Апелацискиот суд во Тирана вечерва соопшти д...

Гутереш: Да го уништиме нуклеарното, хемиското и биолошкото оружје пред тоа да не уништи нас

Гутереш: Да го уништиме нуклеарното, хемиското и биолошкото оружје пред тоа да не уништи нас

Њујорк, 3 март 2023 (МИА) - Да го уништиме нуклеарното, хемиското и био...

ОН: Најмалку 2.940 луѓе се убиени во Мјанмар по воениот удар

ОН: Најмалку 2.940 луѓе се убиени во Мјанмар по воениот удар

Женева, 3 март 2023 (МИА) - Од воениот удар во Мјанмар во февруари 2021...

МЗ: Дистрибуирани нови количини инсулин во аптеките, пациентите се соодветно покриени

МЗ: Дистрибуирани нови количини инсулин во аптеките, пациентите се соодветно покриени

Скопје, 3 март 2023 (МИА) - Во текот на денешниот ден во инсулинските аптеки се дистриб...

Во Индонезија 14 загинати во пожар во складиште за гориво

Во Индонезија 14 загинати во пожар во складиште за гориво

Џакарта, 3 март 2023 (МИА) - Најмалку 14 лица загинаа, а неколку десети...

МЗТ Скопје Аеродром го совлада ФМП во АБА лигата 

МЗТ Скопје Аеродром го совлада ФМП во АБА лигата 

Скопје, 3 март 2023 (МИА) - Важна победа во битката за опстанок извојуваа...

Мисајловски: Оваа власт знае дека ќе биде поразена на изборите кога и да се случат

Мисајловски: Оваа власт знае дека ќе биде поразена на изборите кога и да се случат

Скопје, 3 март 2023 Оваа Влада е бајата, најпрво најавите беа дека нема теоретска...

СЗО ги повика САД да споделат податоци за потеклото на коронавирусот

СЗО ги повика САД да споделат податоци за потеклото на коронавирусот

Женева, 3 март 2023 (МИА) - Светската здравствена организација (СЗО) де...

МИА Најави МКД 

МИА Најави МКД 

4 март 2023 

Идентификувани 54 од 57 загинати во железничката несреќа во Грција

Идентификувани 54 од 57 загинати во железничката несреќа во Грција

Обвинителките Вилма Русковска, Ивана Трајчева и Елизабета Јосифоска сослушани за дисциплинската

Обвинителките Вилма Русковска, Ивана Трајчева и Елизабета Јосифоска сослушани за дисциплинската

Скопје, 3 март 2023 (МИА) - Обвинителките Вилма Русковска, Ивана Трајчева и Елизабета Јосифоска, ден...

САД обезбедуваат 400 милиони долари  дополнителна воена помош за Украина

САД обезбедуваат 400 милиони долари  дополнителна воена помош за Украина

Вашингтон, 3 март 2023 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ја одобри 33. т...

Image

Остани поврзан