• четврток, 30 мај 2024
Делегација на Левица положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев 

Делегација на Левица положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев 

Скопје, 4 мај 2024 Денес, делегација на Левица, предводена од потпретседателот на партијата,...

Московјани и денеска во долг ред пред гробот му одаваат почит на Навални

Московјани и денеска во долг ред пред гробот му одаваат почит на Навални

Москва, 3 март 2024 (МИА) - Гробот на Алексеј Навални во Москва и денеска беше покриен со цвеќе, а н...

Русите и денеска се собираат на гробот на Навални

Русите и денеска се собираат на гробот на Навални

Москва, 2 март 2024 (МИА) - Еден ден по погребот на најпознатиот руски опозиционер и активист,  ...

Претседателот Пендаровски положи цвеќе по повод 152 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Претседателот Пендаровски положи цвеќе по повод 152 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Скопје, 4 февруари 2024  Претседателот Стево Пендаровски денеска во дворот на црквата „...

Општина Велес одбележа 202 години од раѓањето на Јордан Хаџи Константинов-Џинот

Општина Велес одбележа 202 години од раѓањето на Јордан Хаџи Константинов-Џинот

Велес, 15 декември 2023 (МИА) - По повод 202 години од раѓањето на Јордан Хаџи Константинов Џинот де...

Откриен тунел што можеби води до гробот на Клеопатра

Откриен тунел што можеби води до гробот на Клеопатра

Александрија, 14 ноември 2022 (...

Официјално откриен надгробниот споменик на Елизабета Втора

Официјално откриен надгробниот споменик на Елизабета Втора

Лондон, 25 септември 2022 (МИА) - Надгробниот споменик на британската кралица Елизабета Втора вчера е о...

Со положување цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата „Свети Спас“ одбележана смртта на великанот

Со положување цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата „Свети Спас“ одбележана смртта на великанот

Скопје, 4 мај 2022 (МИА) - По повод 119 годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев...

Жена пријавила случај на сквернавење на гроб на кумановките градски гробишта

Жена пријавила случај на сквернавење на гроб на кумановките градски гробишта

Куманово, 12 октомври 2021 (МИА) - Жена од Куманово во полицијата пријавила случај на сквернавење на гр...

Велешанец пријавил дека некој ја оштетил надгробната плоча од гробот на ќерка му

Велешанец пријавил дека некој ја оштетил надгробната плоча од гробот на ќерка му

Велес, 29 март 2021 (МИА) - Вчера во 15:45 часот во С...

Во Египет пронајдени 27 саркофази, стари над 2.500 години

Во Египет пронајдени 27 саркофази, стари над 2.500 години

Каиро, 21 септември 2020 (МИА) - Во древн...

На Копакабана - симболични гробови за жртвите на коронавирусот во Бразил

На Копакабана - симболични гробови за жртвите на коронавирусот во Бразил

Рио де Жанеиро, 12 јуни 2020 (МИА)

Image

Остани поврзан