• четврток, 20 јуни 2024
На денешен ден

На денешен ден

15 ноември 2022 (МИА)   1492.- Христофер Колумбо, откривајќи ја Америка, ја направил и првата белешка за употреба...

Од верските календари

Од верските календари

15 ноември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијан...

Променливо облачно, претпладне со појава на магла

Променливо облачно, претпладне со појава на магла

Скопје, 15 ноември 2022 (МИА) - Времето ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла или ниска облачност по...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 15 ноември 2022 (МИА) – Денеска е вторник, 15 ноември 2022 година, 318-иот ден во годината. До крајот на годинат...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

15 ноември 2022  Скопје - Собранието ќе ја одржи 92-та седница. (Сала „Македо...

МВР го приведе лицето кое нападна снимател на ТВ 24

МВР го приведе лицето кое нападна снимател на ТВ 24

Скопје, 14 ноември 2022 (МИА) - Министерството за внатрешни работи вечерва соопшти дека полициски служб...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди нападот на новинарската екипа на ТВ 24

ВМРО-ДПМНЕ го осуди нападот на новинарската екипа на ТВ 24

Скопје, 14 ноември 2022 ВМРО-ДПМНЕ го осудува нападот на...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

15 ноември 2022 Сингапур - Српската премиерка Ана Брнабиќ во дводневна посета на Синг...

ОН бара Русија да и плати репарации на Украина

ОН бара Русија да и плати репарации на Украина

Њујорк, 14 ноември 2022 (МИА) – Генералното собрание на Обединети нации усвои резолуција во која се нав...

Демикелис ја презема Ривер Плата

Демикелис ја презема Ривер Плата

Под мотото „Едукација за заштита на иднината“ и со креативна работилница одбележан Светскиот ден на дијабетесот

Под мотото „Едукација за заштита на иднината“ и со креативна работилница одбележан Светскиот ден на дијабетесот

Скопје, 14 ноември 2022 (МИА) - Под мотото „Едукација за заштита на иднината“ и со креативна работилниц...

Путин потпиша нови укази за воениот рок

Путин потпиша нови укази за воениот рок

Москва, 14 ноември 2022 (МИА) - Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска потпиша указ со кој им...

Ковачевски: Студентите секогаш имаат право да ги кажат своите ставови

Ковачевски: Студентите секогаш имаат право да ги кажат своите ставови

Скопје, 14 ноември 2022 (МИА) - Драго ми е што се изнај...

На сто Канаѓани им забранет влез во Русија

На сто Канаѓани им забранет влез во Русија

Москва, 14 ноемв...

Шаќири: До март ќе бараме системско решение за студентскиот оброк

Шаќири: До март ќе бараме системско решение за студентскиот оброк

Скопје, 14 ноември 2022 (МИА) – Студентскиот оброк по цена од 120 денари дневно да се исплаќа ретроакти...

Image

Остани поврзан