• четврток, 30 мај 2024
СДСМ и коалицијата поднесоа измени на шест закони за да се спречи зголемувањето на платите на функционерите

СДСМ и коалицијата поднесоа измени на шест закони за да се спречи зголемувањето на платите на функционерите

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) – Пратеничката група на СДСМ и коалиција...

Костовски: Пратениците на СДСМ и Коалицијата ќе гласаат „за“ членот на ДИК на утрешната пленарна седница

Костовски: Пратениците на СДСМ и Коалицијата ќе гласаат „за“ членот на ДИК на утрешната пленарна седница

Скопје, 27 февруари 2024 (МИА) - Пратеникот на СДСМ и Коалицијата, Мартин Костовски на денешната пре...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес - конференцијата на Мартин Костовски

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес - конференцијата на Мартин Костовски

Скопје, 31 јануари 2024 СДС се тие без кои Талат Џафери немаше да стане премиер. Без...

Костовски од СДСМ: Бевме сведоци на државничко обраќање на претседателот Пендаровски

Костовски од СДСМ: Бевме сведоци на државничко обраќање на претседателот Пендаровски

Скопје, 19 декември 2023 (МИА) - Бевме сведоци на едно државничко обраќање на претседателот, како пр...

Костовски: ДПМНЕ прерасна во расад на криминални групи и гнездо на конзументи на дрога

Костовски: ДПМНЕ прерасна во расад на криминални групи и гнездо на конзументи на дрога

12 декември 2023 Почитувани граѓан...

Костовски: Џафери не го прекрши Деловникот кога го одложи гласањето за потребата за уставни измени

Костовски: Џафери не го прекрши Деловникот кога го одложи гласањето за потребата за уставни измени

Скопје, 21 август 2023 (МИА) - Претседателот на Собранието Талат Џафери постапил во согласност со Де...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес - конференцијата на Мартин Костовски

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес - конференцијата на Мартин Костовски

Скопје, 28 февруари 2023  На што се симна СДС, од д...

Костовски: 53 милиони од ЕУ за три капитални проекти, придобивките од евроинтеграцијата на дело

Костовски: 53 милиони од ЕУ за три капитални проекти, придобивките од евроинтеграцијата на дело

Скопје, 3 февруари 2023

Костовски: ВМРО-ДПМНЕ и Левица да го признаат македонскиот јазик откако тоа го сторија ЕУ и целиот свет

Костовски: ВМРО-ДПМНЕ и Левица да го признаат македонскиот јазик откако тоа го сторија ЕУ и целиот свет

Скопје, 28 октомври 2022 Потпишувањето на Договорот за Фронтекс на официјален македонски јазик, без фу...

Костовски: Мицкоски, Лефков и ВМРО-ДПМНЕ да се извинат за лагите кои ги фабрикуваа за Ковачевски

Костовски: Мицкоски, Лефков и ВМРО-ДПМНЕ да се извинат за лагите кои ги фабрикуваа за Ковачевски

Скопје, 12 октомври 2022...

Костовски: Во време на криза референдумот е излишна инцијатива и ретрограден процес

Костовски: Во време на криза референдумот е излишна инцијатива и ретрограден процес

Скопје, 9 септември 2022 (МИА) - По утврдување на оваа обврска на Собранието ние ќе се изјасниме како п...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес - конференцијата на Мартин Костовски

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес - конференцијата на Мартин Костовски

Скопје, 23 август 2022 Весела математика на СДСМ, мешаат баби и жаби, но бројките се дец...

Костовски: Мицкоски и Апасиев доживеаја пораз на изборите и добија жежок шамар од граѓаните

Костовски: Мицкоски и Апасиев доживеаја пораз на изборите и добија жежок шамар од граѓаните

Скопје, 23 август 2022 На вонредените локални избори анти евро...

Мартин Костовски: Со однесувањето во Собранието ВМРО-ДПМНЕ покажува дека не ги интересира ни ЕУ, ни влез на земјата во Унијата

Мартин Костовски: Со однесувањето во Собранието ВМРО-ДПМНЕ покажува дека не ги интересира ни ЕУ, ни влез на земјата во Унијата

Скопје, 15 јули 2022 (МИА) - Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со месеци бараа дебата за францускиот предлог, а...

Костовски: Не за насилство и не за крвавите сценарија на Мицкоски

Костовски: Не за насилство и не за крвавите сценарија на Мицкоски

Скопје, 7 јули 2022 НЕ за насилство и НЕ за крвавите сценарија на Мицкоски и неговите коалициски партн...

Image

Остани поврзан