• среда, 24 април 2024
Али Ахмети: Секогаш сме работеле за мир и стабилност, заедно да ја градиме иднината во Европа

Али Ахмети: Секогаш сме работеле за мир и стабилност, заедно да ја градиме иднината во Европа

Скопје, 3 февруари 2023 Претседателот на ДУИ Али А...

Спасовски: МВР презема мерки за достоинствено чествување на Гоце Делчев

Спасовски: МВР презема мерки за достоинствено чествување на Гоце Делчев

Скопје, 3 февруари 2023 (МИА) - Сите подготовки за одбележувањето на 151-та год...

Четврта Бразилка ќе игра за ЖФК Љуботен

Четврта Бразилка ќе игра за ЖФК Љуботен

Тетово, 3 февруари 2023 (МИА) - Актуелниот македонски првак женскиот фудбалски клуб Љуботен од Тетов...

Спасовски: Лажните дојави за бомби се дел од хибридната војна, невозможно е да се откријат испраќачите ако заканите се преку Ви-Пи-Ен

Спасовски: Лажните дојави за бомби се дел од хибридната војна, невозможно е да се откријат испраќачите ако заканите се преку Ви-Пи-Ен

Скопје, 3 февруари 2023 (МИА) - Лажните најави за бомби во скопските училишта с...

Мајкрософт: Хакери од Иран ги хакирале податоците на магазинот Шарли Ебдо

Мајкрософт: Хакери од Иран ги хакирале податоците на магазинот Шарли Ебдо

Њујорк, 3 февруари 2023 (МИА) - 

САД се координираат со Албанија и Катар за бегалците од Авганистан 

САД се координираат со Албанија и Катар за бегалците од Авганистан 

 

Во полициска контрола констатирани 42 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици

Во полициска контрола констатирани 42 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици

Скопје, 3 февруари 2023 (МИА) - МВР информира дека денеска, во периодот од 12.00 до 16.00 часот, на...

Ковачевски - Шоле: Голема поддршка од САД за Северна Македонија

Ковачевски - Шоле: Голема поддршка од САД за Северна Македонија

Скопје, 3 февруари 2023 (МИА) - Врвни надворешно-политички приоритети на Северн...

Во ЕУ откриен шифриран систем за пораки, уапсени 42 лица

Во ЕУ откриен шифриран систем за пораки, уапсени 42 лица

Хаг, 3 февруари 2023 (МИА) -Полицијата во неколку земји од Европската унија открила шифрирана аплика...

Апасиев во посета на родното место на Делчев

Апасиев во посета на родното место на Делчев

Скопје, 3 февруари 2023 Во пресрет на 4-ти февруари, денот на раѓањето на Таткото на македо...

Најави МКД

Најави МКД

Франција ја разгледува можноста за продолжување на употреба на реакторите уште 60 години

Франција ја разгледува можноста за продолжување на употреба на реакторите уште 60 години

Франција и Италија ќе и достават ПВО систем МАМБА на Украина

Франција и Италија ќе и достават ПВО систем МАМБА на Украина

Париз, 3 февруари 2023 (МИА) - Франција и Италија ги финализираа техничките разговори за заедничка и...

Попладнево пробиен патот кон селото Герман, Кривопаланечко

Попладнево пробиен патот кон селото Герман, Кривопаланечко

Крива Паланка, 3 февруари 2023 (МИА) – Големите снежни наноси високи и до еден метар на регионалниот...

Француската полиција уапси Финец, осомничен за кражба на податоци на пациенти

Француската полиција уапси Финец, осомничен за кражба на податоци на пациенти

Париз, 3 февруари 2023 (МИА) – Француската полиција денеска уапси 25-годишен Финец, осомничен дека у...

Image

Остани поврзан