• четврток, 20 јуни 2024
Салфетката на која Меси потпиша за Барселона ќе се продава на аукција

Салфетката на која Меси потпиша за Барселона ќе се продава на аукција

  Барселона, 31 јануари 2024 (МИА) – Салфетка на која неформално бил напишан првиот дог...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

1 февруари 2024  Скопје - Онлајн средба н...

Столтенберг: Ако не ја запреме руската агресија другите ќе научат лекција дека употребата на сила против Америка работи

Столтенберг: Ако не ја запреме руската агресија другите ќе научат лекција дека употребата на сила против Америка работи

Вашингтон, 31 јануари 2024 (МИА) За САД и Европа, Кина е најсериозниот долгрочен предизвик додека Ру...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

1 Февруари 2024 (МИА) -  БРИСЕЛ - Самит за помош на ЕУ за Укра...

Марк Гасол стави крај на кариерата

Марк Гасол стави крај на кариерата

  Барселона, 31 јануари 2024 (МИА) – Легендарниот шпански кошаркар Марк Гасол вечерва н...

Американската министерка за финансии: Вашингтон не смее да дозволи „Украина да остане без пари“

Американската министерка за финансии: Вашингтон не смее да дозволи „Украина да остане без пари“

Вашингтон, 31 јануари 2024 (МИА) - Американската министерка за финансии Џенет Јелен изјави денеска з...

Митрески: Да разговараме за двата предлога за член на ДИК и да се обезбеди консензус за двотретинско мнозинство

Митрески: Да разговараме за двата предлога за член на ДИК и да се обезбеди консензус за двотретинско мнозинство

Скопје, 31 јануари 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието Јован Митрески, кој беше досегашен коорд...

Монстат: Во Црна Гора 74 села се без жители

Монстат: Во Црна Гора 74 села се без жители

Подгорица, 31 јануари 2024 (МИА) – Во 74 села во Црна Гора повеќе никој не живее, а 304 села имаат 1...

Половичен ефект на македонските екипи во АБА 2

Половичен ефект на македонските екипи во АБА 2

  Нови Сад, 31 јануари 2024 (МИА) – Две од трите македонски екипи во АБА 2 лигата денес...

Американската војска погодила проектил на јеменските хути што му се заканувал на американски авион

Американската војска погодила проектил на јеменските хути што му се заканувал на американски авион

Вашингтон, 31 јануари 2024 (МИА ) -  Американските сили денеска уништија проектил на јеменските...

Аџигогов и Деановски: Да се задржи висината на декемвриската плата, конечна одлука за штрајк засега нема

Аџигогов и Деановски: Да се задржи висината на декемвриската плата, конечна одлука за штрајк засега нема

Скопје, 31 јануари 2024 (МИА) - Вработените во Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ) остануваат н...

Битиќи: 874 милиони евра имаме од ЕУ за три години, европскиот пат носи економски придобивки

Битиќи: 874 милиони евра имаме од ЕУ за три години, европскиот пат носи економски придобивки

31 јануари 2024  Потрпетседателот на СДСМ Фатмир Битиќи во...

Блинкен повторно ќе отпатува на Блиски Исток

Блинкен повторно ќе отпатува на Блиски Исток

Вашингтон, 31 јануари 2024 (МИА) – Американскиот државен секретар Ентони Блинкен кон крајот на недел...

Тркалезна маса „Добри пристапи на локалната власт за градење на доверба на граѓаните“

Тркалезна маса „Добри пристапи на локалната власт за градење на доверба на граѓаните“

31 јануари 2024 Поголема респонзив...

Полуфиналниот бараж за ЕУРО 2024 меѓу Израел и Исланд во Будимпешта

Полуфиналниот бараж за ЕУРО 2024 меѓу Израел и Исланд во Будимпешта

  Нион, 31 јануари 2024 (МИА) – Фудбалската репрезентација на Израел ќе игра како домаќ...

Image

Остани поврзан