• недела, 19 мај 2024
„Еурофарм Пелистер“ со пораз од „Мотор“ го завршува учеството во ракометната ЕХФ лига

„Еурофарм Пелистер“ со пораз од „Мотор“ го завршува учеството во ракометната ЕХФ лига

Битола, 28 февруари 2023 (МИА) - Ракомета...

Левандовски ќе ја заврши кариерата во американската МЛС лига

Левандовски ќе ја заврши кариерата во американската МЛС лига

Варшава, 28 февруари 2023 (МИА) – Напаѓачот на...

Вучиќ за европскиот план за Косово: Немаше преговори - рекоа земи или остави

Вучиќ за европскиот план за Косово: Немаше преговори - рекоа земи или остави

Белград, 28 февруари 2023 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ...

Започнаа подготовките за светската премиера на оркестарската верзија на проектот „Македонисимо“

Започнаа подготовките за светската премиера на оркестарската верзија на проектот „Македонисимо“

Скопје, 28 февруари 2023 (МИА) - Во Стаклената сала на виенскиот „Музикферајн" започнаа...

Втор Економски Форум во Скопје со фокус на просперитетот во време на пресврти

Втор Економски Форум во Скопје со фокус на просперитетот во време на пресврти

Скопје, 1 март 2023 (МИА) - Во Скопје денеска ќе се одржи Вториот економски форум во организација на...

Собранието треба да ја почне расправата за избор на нови заменици - министри

Собранието треба да ја почне расправата за избор на нови заменици - министри

Скопје, 1 март 2023 (МИА) - Собранието денеск...

МААЕ: Во Иран се пронајдени честички од ураниум збогатен до 83,7 отсто

МААЕ: Во Иран се пронајдени честички од ураниум збогатен до 83,7 отсто

Техеран, 28 февруари 2023 (МИА) - Инспекторите на Меѓународната агенциј...

Дискусија „Билет во еден правец - Дали институциите преземаат нешто за да го променат ова?“

Дискусија „Билет во еден правец - Дали институциите преземаат нешто за да го променат ова?“

Заврши расправата за разрешување на замениците министри

Заврши расправата за разрешување на замениците министри

Скопје, 28 февруари 2023 (МИА) - Во Собранието вечерва заврши расп...

Конференција: Жени во политика-Говор на омраза сенка која обесхрабрува

Конференција: Жени во политика-Говор на омраза сенка која обесхрабрува

Скопје, 1 март 2023 (МИА) – Во пресрет на започнувањето...

Салах нема намера да го напушти Ливерпул

Салах нема намера да го напушти Ливерпул

Ливерпул, 28 февруари 2023 (МИА) – Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, н...

Јапонски компании обвинети за финансиски малверзации поврзани со ОИ во Токио

Јапонски компании обвинети за финансиски малверзации поврзани со ОИ во Токио

Токио, 28 февруари 2023 (МИА) – Скандалот со наместени понуди поврзани...

Земјотрес од 4,1 степен во Албанија

Земјотрес од 4,1 степен во Албанија

Тирана, 28 февруари 2023 (МИА) - Земјотрес со јачина од 4,1 степен според рихтеровата   скала в...

Литванија бара ЕУ да воведе повеќе санкции кон Русија

Литванија бара ЕУ да воведе повеќе санкции кон Русија

Паланга, 28 февруари 20...

Ескобар: ЗСО веднаш да се имплементира, европскиот предлог не значи меѓусебно признавање

Ескобар: ЗСО веднаш да се имплементира, европскиот предлог не значи меѓусебно признавање

Брисел, 28 февруари 2023 (МИА) - Специјалниот пратеник на САД за Западе...

Image

Остани поврзан