• среда, 19 јуни 2024
ФБИ отвори кривична истрага за уривањето на мостот во Балтимор

ФБИ отвори кривична истрага за уривањето на мостот во Балтимор

Балтимор, 15 април 2024 (МИА) - Американското Федерално биро за истраги (ФБИ) отвори кривична истраг...

Бајден го посети местото на несреќата во Балтимор и вети поддршка за реставрација на мостот

Бајден го посети местото на несреќата во Балтимор и вети поддршка за реставрација на мостот

Вашингтон, 6 април 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден го посети местото на несреќата в...

Бајден ќе го посети Балтимор, ќе се сретне со семејствата на загинатите работници

Бајден ќе го посети Балтимор, ќе се сретне со семејствата на загинатите работници

Вашингтон, 5 април 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска ќе го посети Балтимор...

Мериленд доби помош од 60 милиони долари по уривањето на мостот во Балтимор

Мериленд доби помош од 60 милиони долари по уривањето на мостот во Балтимор

Балтимор, 29 март 2024 (МИА) - Американското Министерство за транспорт денеска и додели 60 милиони д...

Би-Би-Си: Затворањето на пристаништето Балтимор би можело да чини 15 милиони долари дневно

Би-Би-Си: Затворањето на пристаништето Балтимор би можело да чини 15 милиони долари дневно

Балтимор, 27 март 2024 (МИА) - Експертите проценуваат дека затворањето на пристаништето Балтимор по...

Нуркачи ја пронајдоа „црната кутија“ од бродот што удри во мостот во Балтимор

Нуркачи ја пронајдоа „црната кутија“ од бродот што удри во мостот во Балтимор

Балтимор, 27 март 2024 (МИА) - Нуркачи од Националниот одбор за безбедност на транспортот на САД ја...

Нуркачи ќе трагаат по шестмината исчезнати работници од урнатиот мост во Балтимот

Нуркачи ќе трагаат по шестмината исчезнати работници од урнатиот мост во Балтимот

Балтимор, 27 март 2024 (МИА) - Нуркачите денеска во водите околу остатоците од урнатиот мост во прис...

Шест работници паднале во реката при уривањето на мостот во Балтимор, се претпоставува дека се мртви

Шест работници паднале во реката при уривањето на мостот во Балтимор, се претпоставува дека се мртви

Балтимор, 27 март 2024 (МИА) - Шест лица се водат како исчезнати и се претпоставува дека се мртви по...

Бајден: Мостот во Балтимор ќе биде поправен со федерални средства

Бајден: Мостот во Балтимор ќе биде поправен со федерални средства

Вашингтон, 26 март 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска во Белата куќа се обрати...

ФБИ: Нема докази дека уривањето на мостот во Балтимор е поврзан со тероризам

ФБИ: Нема докази дека уривањето на мостот во Балтимор е поврзан со тероризам

Вашингтон, 26 март 2024 (МИА) - Американското Федерално биро за истраги (ФБИ) денеска соопшти дека н...

Полицијата за мостот во Балтимор: Не станува збор за тероризам

Полицијата за мостот во Балтимор: Не станува збор за тероризам

Балтимор, 26 март 2024 (МИА) - Нема докази дека ударот со брод што го предизвика уривањето на мостот...

Гувернерот на Мериленд прогласи вонредна состојба по уривањето на мостот

Гувернерот на Мериленд прогласи вонредна состојба по уривањето на мостот

Балтимор, 26 март 2024 (МИА) - Гувернерот на Мериленд, Вес Мур, прогласи вонредна состојба во америк...

Во Балтимор се урна мост откако во него удри товарен брод

Во Балтимор се урна мост откако во него удри товарен брод

Балтимор, 26 март 2024 (МИА) – Мостот Френсис Скот во Балтимор се урна рано утрово откако во него уд...

Полицијата во Балтимор: Двајца убиени и 30 повредени во престрелката

Полицијата во Балтимор: Двајца убиени и 30 повредени во престрелката

Балтимор, 2 јули 2023 (МИА) - Две лица загинаа, а уште 30 се ранети, од кои тројца се во критична со...

Најмалку четири лица загинаа во престрелка во Балтимор

Најмалку четири лица загинаа во престрелка во Балтимор

Балтимор, 2 јули 2023 (МИА) - Најмалку четири лица загинаа, а 25 се ранети во престрелка во Балтимор...

Image

Остани поврзан