• сабота, 22 јуни 2024
Судскиот совет вечерва на итна седница ќе расправа за одземање на имунитетот на врховниот судија

Судскиот совет вечерва на итна седница ќе расправа за одземање на имунитетот на врховниот судија

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Судскиот совет вечерва на полноќ ќе одржи итна седница на која ќе распра...

САД подготвуваат санкции против грузиски политичари поради усвојување на законот за „странски агенти“

САД подготвуваат санкции против грузиски политичари поради усвојување на законот за „странски агенти“

Вашингтон 20 мај 2024 (МИА) - Нацрт закон за санкции против лидерите на партијата „Грузиски сон“ и р...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

21 мај 2024 Скопје – Дводневна „Регионална конференција за родова еднаквост...

Меџити: Кој губи, има право да се лути

Меџити: Кој губи, има право да се лути

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Има една поговорка, кој губи има право да се лути. Но, добро е да ги про...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

21 мај 2024 - Светски ден на културната различност Брисел - Состано...

Де Зерби се враќа во Милан?

Де Зерби се враќа во Милан?

Милано, 20 мај 2024 (МИА) - Роберто Де Зерби се најде на листата на кандидати за тренер на Милан.

Селекторот на Бразил го објави конечниот список на играчи за Копа Америка

Селекторот на Бразил го објави конечниот список на играчи за Копа Америка

Сао Паоло, 20 мај 2024 (МИА) - Селекторот на бразилската фудбалска репрезентација Доривал Жуниор го...

Иднината на Чави ќе остане нејасна уште една недела

Иднината на Чави ќе остане нејасна уште една недела

Барселона, 20 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави останува во темнина за неговата иднина во...

Сари: Да ги имавме парите на Англичаните во Италија, секој пат ќе победувавме во ЛШ

Сари: Да ги имавме парите на Англичаните во Италија, секој пат ќе победувавме во ЛШ

Рим, 20 мај 2024 (МИА) - Италијанскиот тренер Маурицио Сари откри дека добил четири понуди од премие...

Флоријан Вирц е играч на сезоната во Бундеслигата

Флоријан Вирц е играч на сезоната во Бундеслигата

Леверкузен, 20 мај 2024 (МИА) - Баер Леверкузен ја освои првата титула во Бундеслигата во клупската...

Бајден и Блинкен со остри осуди на одлуката на МКС за налог за апсење на лидери на Израел

Бајден и Блинкен со остри осуди на одлуката на МКС за налог за апсење на лидери на Израел

Вашингтон 20 мај 2024 (МИА) - Американскиот врв денеска излезе со остра осуда на одлуката на Меѓунар...

Нетанјаху за налогот за апсење од МКС: Тоа е апсурдна одлука

Нетанјаху за налогот за апсење од МКС: Тоа е апсурдна одлука

Тел Авив, 20 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за првпат се огласи по информац...

Јаулески: ВМРО-ДПМНЕ очекува да земе уште еден пратеник во петтата изборна единица

Јаулески: ВМРО-ДПМНЕ очекува да земе уште еден пратеник во петтата изборна единица

​Скопје, 20 мај 2024 „Со оглед на тоа каква е ситуацијата дека ВМРО-ДПМНЕ како победник...

Мицотакис ја актуелизираше трговската ознака „Macedonia the Great“ како „моќно средство на економската дипломатија“

Мицотакис ја актуелизираше трговската ознака „Macedonia the Great“ како „моќно средство на економската дипломатија“

Атина, 20 мај 2024 (МИА) – Македонската ознака во моменталните околности станува моќно средство на е...

Вјоса Османи: Секој успех на Косово го носи печатот на САД

Вјоса Османи: Секој успех на Косово го носи печатот на САД

Приштина, 20 мај 2024 (МИА) – Претседателката на Косово, Вјоса Османи, по денешната средба со замени...

Image

Остани поврзан