• недела, 16 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

26 март 2024 Скопје – Седници на Собранието на Република Северна Македонија...

Џафери: Утре ќе разговарам со директорот на ЦУК

Џафери: Утре ќе разговарам со директорот на ЦУК

Тетово, 25 март 2024 (МИА) - Техничкиот премиер Талат Џафери денеска најави дека утре ќе разговара с...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

26 март 2024 Брисел - Состанок на министрите за земјоделство на Европската...

Трамп за израелски весник: Израел мора да ја запре војната во Газа бидејќи ја губи поддршката

Трамп за израелски весник: Израел мора да ја запре војната во Газа бидејќи ја губи поддршката

Вашингтон, 25 март 2024 (МИА) - Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во интервју за весн...

Нов допинг скандал во фудбалот: Голема ѕвезда суспендирана на две години

Нов допинг скандал во фудбалот: Голема ѕвезда суспендирана на две години

Рио де Жанеиро, 25 март 2024 (МИА) - Габриел Барбоса, познат како Габигол, се соочува со двегодишна...

ФК Лос Анџелес со прва понуда за Оливие Жиру

ФК Лос Анџелес со прва понуда за Оливие Жиру

Лос Анџелес, 25 март 2024 (МИА) - Фудбалскиот клуб Лос Анџелес ја испрати својата прва официјална понуда за напаѓачот...

Борел: Руските и службите на ЕУ соработуваат во истрагата за терористичкиот напад во Москва

Борел: Руските и службите на ЕУ соработуваат во истрагата за терористичкиот напад во Москва

Брисел, 25 март 2024 (МИА) - Високиот претставник на Европската Унија за надворешна и безбедносна по...

Ковачевски: Пратеничката листа на СДСМ и коалицијата е донесена на најдемократски начин

Ковачевски: Пратеничката листа на СДСМ и коалицијата е донесена на најдемократски начин

Скопје, 25 март 2024 (МИА) - Пратеничката листа на СДСМ и коалицијата беше донесена...

САД: Ќе најдеме начин да го предупредиме Израел дека офанзивата на Рафа би била грешка

САД: Ќе најдеме начин да го предупредиме Израел дека офанзивата на Рафа би била грешка

Вашингтон, 25 март 2024 (МИА) - САД денеска најавија дека ќе најдат начин да го предупредат Израел д...

РТС: Русија против Франција во Советот за безбедност, без дискусија за бомбардирањето на НАТО на Југославија

РТС: Русија против Франција во Советот за безбедност, без дискусија за бомбардирањето на НАТО на Југославија

Белград, 25 март 2024 (МИА) - Советот за безбедност на Обединетите нации, со жестоко противење од Ру...

Гутереш го поздрави усвојувањето резолуција за прекин на огнот во Газа

Гутереш го поздрави усвојувањето резолуција за прекин на огнот во Газа

Њујорк, 25 март 2024 (МИА) - Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш денеска го поздрави усвојув...

Тошковски: Со новиот модел на достава на лични карти во Скопје, дистрибуирани четири и пол пати повеќе лични карти

Тошковски: Со новиот модел на достава на лични карти во Скопје, дистрибуирани четири и пол пати повеќе лични карти

Скопје, 25 март 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски соопшти дека со новиот м...

Судот го намали износот на банкарската гаранција на Трамп, но првиот кривичен процес против него започнува во април

Судот го намали износот на банкарската гаранција на Трамп, но првиот кривичен процес против него започнува во април

Вашингтон, 25 март 2024 (МИА) - Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кој се обидува пов...

Над 40 камери прегледани и над 15 лица сослушани во врска со убиството на докторот во Железара

Над 40 камери прегледани и над 15 лица сослушани во врска со убиството на докторот во Железара

Скопје, 25 март 2024 (МИА) - Над 40 камери се прегледани, вклучувајќи ги и камерите од „Безбеден гра...

Јунајтед му „фрли око“ на Бремер

Јунајтед му „фрли око“ на Бремер

Торино, 25 март 2024 (МИА) - Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед е заинтересиран за играчот на Јувен...

Image

Остани поврзан